SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Doğa güzelliğimizin tanıtımına öğrenci katkısı

Bu haber 23 Nisan 2018 - 0:05 'de eklendi ve 263 kez görüntülendi.

-3 öğretmen ve 1 veli ile 34 öğrenci Doğa yürüyüşü gerçekleştirdi

-Atatürk Ortaokulu Öğretmeni Tuncay; “Harika doğamızı tanıtarak

Doğaseverlerin ilçemize daha fazla gelmesini arzu ediyoruz”

 

Diyarbakır’ın en eski ilçelerinden olan başta içerdiği mineraller bakımında dünyada tek olan kaplıca sıcak suyunun yanı sıra harika doğaya sahip olan ilçemiz, doğası ile dünyaya açılmak istiyor.

Doğa harikası Gelincik dağına doğa yürüyüşü gerçekleştiren Atatürk Ortaokulu Görsel Sanatlar Kulübü Başkanı Öğretmen Yılmaz Tuncay, “Harika doğamızı tanıtarak doğaseverlerin ilçemize daha fazla gelmesini arzu ediyoruz” dedi.

Bu yıl ilk kez okullarının Görsel Sanatlar Kulübünün Gelincik Dağı Doğa ve Tarih Yürüyüşünü 34 öğrenci, 3 öğretmen ve 1 veli ile gerçekleştirdiklerini bildiren Kulüp Başkanı Tuncay, gazetemize şunları söyledi;

“-Gerçekten çok başarılı bir erkinlik gerçekleştirdik. Bunun iki amacı vardı. Biri öğrencilerimizin, kendi yaşadıkları ilçede sahip oldukları doğayı çok iyi tanımaları, diğeri de ilçemizin doğa güzelliği bütün dünyaya tanıtmak. İlçemiz Termal Turizm Merkezi. Bu yöndeki tanıtım çalışmalarını diğer ilgili kurumlar yapıyor. Biz de doğa tarafını dünyaya tanıtmak için katkı sunmak istiyoruz. Bu konuda sadece bizim başlattığımız tanıtıma diğer okulların, kuruluların da katkı vermesini arzu ediyoruz. Gerçekten harika bir doğaya sahibiz. Neden doğa güzelliğimizi tanıtıp, ilçemiz turizmine katkı sağlamayalım? Bacasız sanayi turizmdir diyorsak, bundan da en iyi şekilde yararlanmalıyız. Kaplıcamızın yanı sıra doğal güzelliğimizi de turizmin hizmetine sunmalıyız. Biz her yıl bu etkinliği sürdürmeyi planlıyoruz. Gerçekleştireceğimize de inanıyorum. Ekinliğe katılan öğretmen arkadaşlarıma, velimizi ve değerli öğrencilerimize teşekkür ediyorum.”

Öğrenciler, doğa yürüyüşüne katılmaktan son derce mutlu olduklarını, Dravşa bahçelerini gördüklerini, Gelincik Dağının eteğine kadar çıktıklarını, tarihi ipek yolda yürüdüklerini belirterek, “Gerek Dravşa bahçelerinden gerek ise Gelincik Dağı eteğinden ilçemiz harika görünüyor. Gerçek bir doğa görseli gözler önüne seriliyor. Sinek çayı vadisi bir başka güzel. Öğretmenlerimiz olmasaydı, biz bu güzelliği göremezdik. Sonsuz teşekkürler” diye konuştu.

 

Etiketler :
SON DAKİKA