SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Dört koldan çalışma

Dört koldan çalışma
Bu haber 12 Şubat 2018 - 0:19 'de eklendi ve 322 kez görüntülendi.
  • İçme suyu çalışmaları başladı…
  • Mart ayından itibaren şehir içinde çalışmalar başlayacak…

 

İlçemizde dört koldan çalışma yapılacak. Hem DİSKİ, hem doğal gaz hem de karayolları çalışmaları aynı anda yürütecek. İçme suyu çalışmaları Hamambaşı bölgesinde başladı. Mart ayından itibaren de şehir içinde çalışmalar başlayacak.

Yapılacak çalışmalar ile ilgili görüş alışverişinde ve bilgilendirmede bulunmak amacıyla ilçemize gelen İller Bankası Diyarbakır Bölge Müdürü Süleyman Halit Bayrak, DİSKİ İşletmeleri İkinci Daire Başkanı Selçuk Gördük, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Selim Araz, DİSKİ Çermik Şube Müdürü Remzi Yıldızdağ ve yüklenici firma yetkilileri, Kaymakamlık salonunda Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda ilçemizde yüzde 50’si İller Bankası’ndan hibe, yüzde 50’si Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı DİSKİ Müdürlüğü tarafından yapılacak olan içme suyu şebekesinin çalışmaları hakkında bilgi verildi.

-Çalışmalar Hamambaşında başladı

Şu anda DİSKİ olarak Hamambaşında mevcut olan 2 bin metreküplük depoda yenileme çalışmaları sürerken, ek olarak 500 metreküplük yeni depo yapılıyor. Bunun yanı sıra mevcut arıtma tesisinin yanında 4 bin metreküplük depo ve mevcut 400 metreküplük depoda yenileme çalışmaları sürerken, Aşağışeyhan’dan depoya giden yer altı şebekesi de komple yenileniyor. Depolar tamamlandıktan sonra ilçe yaklaşık 7 bin metreküplük depolama alana sahip olacak.

Depolar ve bunların bağlantı hatlarının yenilenmesinden sonra Mart ayı itibariyle şehir içinde çalışmalar başlayacak. İlçemize 68 kilometrelik şehir içi şebeke döşenecek. Kanal ve atık su arıtma tesisi ile ilgili de proje çalışmaları devam ediyor.

-Kaymakam: En büyük sorunumuz içme suyu

Toplantıda Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, tüm kurumların koordineli bir şekilde çalışması gerektiğini söyledi. Kaymakam Olçaş, “Şu anda gerek ilçe merkezinde gerekse kırsal mahallelerimizde en büyük sorunumuz suyun olmaması veya mevcut suların içilemeyecek derecede kötü olmasıdır. Yapılacak çalışmalarda hem biz hem de belediye başkanımız tüm kurumlarla koordineli bir şekilde çalışarak çözülmesi gereken sorunları çözeceğiz” dedi.

-Belediye Başkanı: Artık damlarda depo görmek istemiyorum

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da artık damlarda ve çatılarda depo görmek istemediğini belirterek şunları söyledi;

“50-60 yıllık şebekeyi kullanıyoruz. Dört yanımızdan su akıyor fakat şu anda ne suyu içebiliyoruz ne de yıkanabiliyoruz. Bizim hedefimiz tüm kurumların aynı anda çalışmalarını yapmasıdır. Sizler ve doğalgaz çalışmaları yapıldıktan hemen sonra asfaltlama çalışmaları yapılarak vatandaşların mağdur edilmemesini istiyoruz. Çermik’in termal bölgesi tüm Diyarbakır’ındır ve biz bölgeye hitap eden bir ilçeyiz. Eğer yapıldıktan sonra o halde bırakılırsa veya yapıldıktan sonra asfaltlama tamamlandıktan sonra yeni bir çalışmaya girilir ise o zaman yapılan çalışmaların hiçbir anlamı kalmaz. Biz hiçbir kurumu ayırt etmeksizin hepsi bizim kurumumuz gözüyle bakıyoruz. Çünkü hepimiz vatandaşa hizmet ediyoruz. Bu yüzden en iyi hizmeti vatandaşımıza götürmeliyiz” dedi.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa