SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Dünyada eğitimden daha büyük sihirli değnek yoktur”

“Dünyada eğitimden daha büyük sihirli değnek yoktur”
Bu haber 10 Ocak 2022 - 9:48 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Baki Öztürk, ilçemizde öğretmenlerle bir söyleşi gerçekleştirdi. Öztürk, dünyada eğitimden daha büyük bir sihirli değnek olmadığını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan Öğretmen Akademisi projesinin ocak ayı konuğu Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Baki Öztürk oldu. Çeşitli okullarda öğrencilere hedefe odaklanma konusunda seminer veren Öztürk, daha sonra Şehit Ömer Yaman Ortaokulu konferans salonunda öğretmenlerle bir araya geldi.

Dünyada her medeniyetin kuruluşunda ve inşasında eğitimdeki yenilik ve farklılıkların en büyük etken olduğunu belirten Öztürk, eğitim kadar dünyada etkili başka bir sihirli değnek olmadığını söyledi.

Öztürk, bir eğitim sisteminin kalitesinin asla öğretmen kalitesini aşamayacağını belirtti. Öztürk, ideolojileri bir tafra bırakarak öğrencilere gönlümüzü, ufkumuzu açmalıyız dedi.

Kendisinin de öğretmen olduğunu bir süre sonra tekrara düştüğünü belirten Öztürk, bu çıkmazı yeni öğretmenlerin yaşamaması için tavsiye niteliğinde bir söyleşi gerçekleştirdi.

Söyleşi sonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan tarafından MEB Strateji Geliştirme Başkanı Mehmet Baki Öztürk’e plaket takdim edildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA