SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Adanaspor Akhisar Belediyespor Alanyaspor Antalyaspor Beşiktaş Bursaspor Çaykur Rizespor Fenerbahçe Galatasaray Gaziantepspor Gençlerbirliği İstanbul Başakşehir Kardemir Karabükspor Kasımpaşa Kayserispor Konyaspor Osmanlı Spor Trabzonspor

Edemen ve Yönetimi alacaklarını hibe etti

Bu haber 01 Ocak 2018 - 1:11 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.

Amed SFK’nın yapılan olağanüstü kongresinde Edemen Yönetimi bir kez daha seçildi. Edemen ve ekibi alacaklarını kulübe hibe etti.

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Amed Sportif Faaliyetler’in geçtiğimiz hafta yapılan kongresinde çoğunluk sağlanamayınca bugüne ertelenen  Olağanüstü Genel Kurul’da Nurullah Edemen yeniden başkan seçildi.

EDEMEN DIŞINDA ADAY YOK

Kongre öncesi yönetim oluşturma çabaları ve iddialar hepsi havada kaldı. Edemen önceki açıklamasında kulübe sahip çıkan veya aday olan varsa her türlü yardım ve desteği sunacaklarını açıklamasına rağmen bugünkü kongrede hiç bir aday çıkmayınca, Nurullah Edemen yeni yönetim listesini divana sundu ve tek liste halinde gidilen seçimi kazandı.

İŞADAMLARI NEREDE

Çoğunluğu taraftar gruplarının oluşturduğu yaklaşık 50 civarındaki katılımcılar, özellikle işadamları ve sivil toplum örgütlerine sitem ettikleri konuşmalarında: “Amedspor bu kentin öz değeridir, gönül arzu ederdi ki bugün bu salon hınca hınç olsaydı, maalesef işadamlarımız ve sivil toplum örgütleri Amedspor’a gereken ilgiyi gösteremediler.”

2 MİLYON ALACAĞINI SİLDİ

Nurullah Edemen konuşmasında: “Takım sevdamızdan dolayı yaklaşık 2 milyon olan tüm alacağımı sileceğim, ayrıca Nesih Aktepe, Ali Karakaş, Ekrem Karakoç ve tüm yöneticilerin alacağını siliyoruz. Amedspor’un toplam 10 milyonluk borcu yaklaşık 6 milyon’a düştü.(A.Ş dahil) Bu borçta hiç bir yöneticiye vereceği yoktur. Sadece oyuncu dahil tüm yıllık borçları ile bu rakama düşmüştür.(A.Ş hariç) borcu 3 küsur milyona düşmüştür”

“ALACAKLAR HİBE EDİLDİ”

Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Konferans Salonu’nda yapılan kongrede, kulübün gelir giderleri oybirliğiyle ibra edildi. Daha sonra  başkan Nurullah Edemen bir durum değerlendirmesi yaparak Amedspor’un zarar ettiğini ve mevcut borcunun 11 milyon lirayı aştığını belirti, Edemen konuşmasında “Bu kulübün çarkı dönsün, ocağında yemek pişsin, çalışanlar maaşlarını alıp eve aş götürsün diye ben ve arkadaşlarımız kulübe borç para verdik. Benim 2 milyon 800 bin lira, eski yönetim kurulu üyesi arkadaşımız Nesih Aktepe 350 bin ve eski başkanımız Ali Karakaş’ın 312 bin lira alacakları vardı. Diğer yönetici arkadaşların da kulüpten alacakları vardı. Ancak biz bu borcumuzu bugün burada kulübe hibe ettiğimizi beyan ediyoruz. Yöneticilerin bu alacaklarını çıkarttığımız zaman şu an kulübün net borcu 3 milyon 800 bin lira kaldı. Amedsporun bir ağırlığı ve bir bedeli var. Bugün bu alacaklarımızı kulübe hibe ederek Amedsporlu olmanın bedelini ödedik” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Nurullah Edemen divana liste verdi. Tek liste ile gidilen seçimde yapılan açık oylama sonucunda Edemen yeniden başkan seçildi. Kürsüye ikinci kez çıkan Edemen, “Bizim için yine sıkıntılı bir dönem başladı. Gönül isterdi ki yeni liste yeni adaylar çıksaydı. Ama olmadı. Buraya gelerek bizi destekleyen Diyarbakırlı iş adamlarına teşekkür ediyorum. Sezon başında çok iyi takım kurduğumuza inandık. Ama bazı etkenler var. Gönül isterdi ki başarılı olalım. Transferlerimiz iyi çıkmadı. Bunun için Diyarbakır halkından özür diliyoruz. Bu bize ders oldu” dedi.

Nurullah Edemen başkanlığındaki Amedspor’un yeni yönetim kurulu;

Hamide Akar, Yahya Çete, Aylin Turşak, Abdullah Sevinç, Süleyman Gökalp, Tamer Kucun, Besra Ekinci, Adnan Zengin, Eser Sönmez,  Veysel Özhekti, Osman Ocaklık, Fırat Kasımoğlu, Remzi Dinar ve Mehmet Şimşek’ten oluştu.

Etiketler :
SON DAKİKA