SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Eğitim öğretim yılı tamamlandı

Eğitim öğretim yılı tamamlandı
Bu haber 16 Haziran 2019 - 23:52 'de eklendi ve 64 kez görüntülendi.

-14 bin 35 öğrenci karnelerini aldı

 

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı sona erdi. İlçemizde okul öncesi Bin 818, temel eğitim 9 bin 355 ve ortaöğretimde 2 bin 862 olmak üzere14 bin 35 öğrenci karne sevinci yaşadı.

Karne dağıtım töreni kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve şube müdürleri, Gelincik Dağı İlkokulu’ndaki karne dağıtım törenine katıldı. Birinci sınıf ve özel eğitim sınıf öğrencilerini ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan ve beraberindekiler, karne dağıtarak öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu.

Tatilde bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, “Tatilde hem dinleneceksiniz hem de bol bol kitap okuyacaksınız. Kitaplar sizlerin dostudur. Okuyarak hem okumanızı geliştireceksiniz hem kendinizi daha güzel ifade edeceksiniz, hem de ufkunuz genişleteceksiniz. Bakanlığımızın da tatilde yapabileceğiniz birçok etkinliği sizlere sundu, oradan da faydalanmalısınız” şeklinde konuştu.

Yapılan karne töreni sonrası çocuklara kitap hediye edilirken, okuduktan sonra kendi aralarında kitap değişimi yapmaları tavsiyesinde bulunuldu.

Tören sonrası velilerle ve öğretmenlerle de görüşen Milli Eğitim Müdürü, hem velilerin ilgili olmasından hem de öğretmenlerin çocuklara gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan 2018-2019 ilk bölümünü sorunsuz bir şekilde tamamladıklarını, tüm meslektaşlarına gösterdikleri özverinden dolayı teşekkür etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, kırık not alan öğrencilerin aileleri uyararak, her şeyin not olmadığını, bu konuda çocuklara baskı yapılmaması gerektiğini belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa