SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Eğitim ve öğretim kalitemizi arttıracak projelere ağırlık verelim”

“Eğitim ve öğretim kalitemizi arttıracak projelere ağırlık verelim”
Bu haber 13 Eylül 2021 - 9:09 'de eklendi ve 25 kez görüntülendi.

Kaymakam yeni eğitim-öğretim yılının ilk haftasında okul müdürleriyle bir araya geldi

 

Sorun, istek ve önerileri dinleyen Kaymakam Ramazan Polat, eğitim ve öğretim kalitesini arttıracak projelere ağırlık verilmesi gerektiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Eğitim öğretim yılının sorunsuz ve başarılı bir şekilde geçmesi için okul müdürlerimizin özverili bir şekilde çalışacaklarını biliyorum. Yaptığımız bu toplantı yıl içerisinde de belli aralıklarla devam edecek. Okul müdürlerimizden eğitim ve öğretim kalitemizin artırılmasına yönelik projelere ağırlık vermesini, ayrıca okullarımızda görev yapan öğretmenlerle bir araya gelerek zaman zaman toplantılar yapmalarını istiyoruz. Böylelikle okuldaki bir sorun veya sıkıntı varsa bu el birliğiyle kısa sürede çözülmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda yeni fikirlerin önünü de açacaktır. Hepimize hayırlı bir eğitim ve öğretim yılı olmasını diliyorum.”

11 okulda tadilat yapıldı

Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da yeni eğitim öğretim yılına sorunsuz girilebilmesi için İl Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan’ın talimatıyla 11 okulda yenileme çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyledi.

Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, çalışmalar kapsamında Çermik Anadolu Lisesi, Şehit Ömer Yaman Ortaokulu, Fen Lisesi ve Çok Programlı Lisenin çatı onarımının gerçekleştiğini, Bayat Ortaokulu’nun su deposu onarımı, elektrik trafosunun değişimi, bahçedeki eski yapıların yıkılarak çevre düzenlemesinin yapıldığını; Dallıkaya İlkokulu’nda çatı, elektrik tesisatının yenilenmesi, yeni kapıların takılması, okulun boyanması ve bahçe duvarının yapılması, Yiğitler İlkokulu’nda çatı, yeni sınıf kapıları ve okulun boyanması; Örenkuyu Ortaokulu’nda çatı ve sundurma, Akkoyunlu İlkokulu’nda su deposu onarımı, kalorifer ve su tesisatının yapımı; Günaşan ve Aşağı Taşımalı İlokullarında çatı, kapı elektrik tesisatları ve okulun boyanması işinin gerçekleştiğini belirtti.

Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, tüm idareci, öğretmen ve velilere kapılarının açık olduğunu her türlü sıkıntı veya öneride kendilerine gelebileceklerini belirtti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa