SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Eğitimde Teknoloji

Eğitimde Teknoloji
Bu haber 28 Aralık 2020 - 0:30 'de eklendi ve 81 kez görüntülendi.

Günümüzde hayatın her evresinde yer alan teknoloji, özellikle eğitimde daha ağırlıklı yer alıyor. Cep telefonundan tablete, tabletten diz ve masa üstü bilgisayarlara kadar çocuklar interneti kullanmaya başladılar. Doğal olarak eğitimde bilgisayar önemli yer tutmaktadır.

Korona virüsün dünyadaki insanların yaşamını etkilerken, ülkemizde doğal olarak salgından etkilendi. Salgından en çok etkilenen alanlardan biri de eğitim oldu. Anasınıfından üniversiteye kadar bütün eğitim kurumlarında eğitime ara verilirken, son olarak uzaktan eğitim yapılması kararı verilip yüz yüze eğitim ertelendi. Öğrencilerin eğitimi bu yolla sağlanması gündem oluşturdu. Ancak bunun için alt yapı çok önemlidir.

Devlet, öğrencilerin bir bölümüne tablet ve bilgisayarı sağladı ve sağlamaya da devam ediyor. Ancak bilgisayar kullanımı için gerekli olan internettir. Özellikle mahallelerimizde internet olmaması ülkemizde çocukların internete ulaşamaması en büyük handikaptır. Örneğin; ilçemizde birçok mahallede öğrenciler internete ulaşamadığı için uzaktan eğitimde istenen sonucu almada başarılı olduğu söylenemez.

Eğitim, bireyin yetişmesi için en büyük unsurdur. Eğitimli bir toplum her aşamada çok önemlidir. Çünkü geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımız gelecekte ülke yönetiminin her kademesinde görev alacaktır. O nedenle çocukların yetişmesini mutlaka sağlamalıyız. Hayırsever vatandaşlara öğrencilerin ihtiyaç duyduğu tablet temininde sağladıkları katkıdan dolayı teşekkür ediyorum, aynı duyarlılığın bundan sonrada gösterileceğine inanıyorum.

Öğrencilerimizin gerekli uzaktan eğitimi en iyi şekilde almaları için internete erişim konusunda yetkililerin acilen soruna çözüm getirmelerini bekliyoruz.

Bu konuda gerekli hassasiyetin gösterileceğine inanıyorum. Çünkü geleceğimiz bizim ellerimizdedir.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA