SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Egzoz emisyon merkezi hizmete girdi

Egzoz emisyon merkezi hizmete girdi
Bu haber 02 Temmuz 2018 - 0:37 'de eklendi ve 315 kez görüntülendi.

-Artık çevre il ve ilçelere gidilmeyecek

 

Araç sayısının her geçen gün arttığı ilçemizde eksikliği önemli ölçüde hissedilen egzozemisyon ölçüm sistemi kurularak, eksiklik giderildi.

Diyarbakır Caddesi üzerinde Şemsettin Karakış ve Ahmet Nuri Duran tarafından kurulan sistemle, egzozemisyon ölçümü yapılarak, egzoz pulu veriliyor.

Daha önce egzoz emisyon pulu almak için çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalan şoför ve araç sahiplerinin artık araçlarının egzoz emisyon muayenesini yapıp, gerekli olan pulu alabileceklerini belirten İş yeri sahipleri Karakış ve Duran, “Bu konuda ilçemizde büyük ölçüde eksikliği hissedilen egzoz gazı ve emisyon ölçüm istasyonunu kurduk. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığından gerekli yetkiyi aldık. Artık tüm işlemleri burada yapıyoruz. Vatandaşlarımız gerekli işlemini yaparak, araçlarını eksiksiz olarak ilçemizde yaptırabilecekler. Böyle bir tesisi ilçemize kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İlçemiz, hizmetin en güzeline layıktır. Son sistem tesisimizde halkımızın hizmetinde olup, çevre il ve ilçelere gitmeyeceklerdir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA