SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Eker; “Çermik-Çüngüş bizim göz bebeklerimiz”

Eker; “Çermik-Çüngüş bizim göz bebeklerimiz”
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 0:02 'de eklendi ve 204 kez görüntülendi.

Ak Parti Diyarbakır Milletvekilleri Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat ve il teşkilatı ilçemize geldi. Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Eker, ilçemizin ve Çüngüş’ün kendilerinin gözbebeği olduğunu söyledi.

İlçeye, seçimlerde kendilerine verilen destekten dolayı teşekkür ziyaretine gelen Ak Parti Diyarbakır milletvekilleri ve il yöneticileri, ilçemizde partililerle bir araya geldi. Çermik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya, milletvekillerinin yanı sıra eski bakan Kutbettin Arzu, milletvekili aday adayları, Çüngüş ve Ergani teşkilatları da katıldı.

Sözlerine ilçemize teşekkür ederek başlayan Milletvekili Eker, her zaman ilçemizin ve Çüngüş’ün kendilerine destek olduğunu belirterek, şöyle konuştu;

“Çermik-Çüngüş bizim göz bebeklerimiz. Şimdi bu ilçelerimize, diğer ilçelerimize, Diyarbakır geneline hizmet vaktidir. Seçim öncesi Ak Parti’nin Diyarbakır’dan bir milletvekili çıkaracağını söyleyenler, hesap yapanlar yanıldılar. Yapacağımız hizmetlerle bu sayıyı daha da yükselteceğiz.

Toplumsal sorunlarımız olan, işsizlik, istihdam alt ve üst yapı gibi çalışmalar yaparak bu sorunları çözeceğiz. Eğitim ve sağlık alanında da yatırımlarımız artacak, bunların hepsi çözülecek. Biz şimdi bu seçimlerde alınan sonuçların hesabını kitabını iyi yapmalıyız. Nerede hata yaptık, neleri düzeltmeliyiz, çözümleri neler olmalıdır? Bunların hepsini sizlerle konuşarak belirleyeceğiz. Bunu da yerel seçimlere yansıtmalıyız.

Biliyorsunuz önümüzdeki Mart ayında bir yerel seçim var. Bizlerin elinde belediye anlamında sadece Çermik ve Çüngüş var. Diğer ilçeleri ve büyükşehir belediyesini de bunların içine katmalıyız. Yaklaşık 20 yıldır büyükşehir HDP zihniyetiyle yönetildi. Onlar vatandaşlara karşı görevlerini çocuklarını dağa çıkartmak zannediyorlar. Gelen paraların karanlık odaklara, terör güçlerine aktarılması olarak görüyorlar. Kayyum atanmasının ardından, 16 ayda yaptıklarını, 20 yılda onlar yapamadı. Tabi burası demokratik bir ülke ve yöneticiler seçimle başa geliyor. O yüzden bizler de gereken desteği verip belediyeyi almalıyız.”

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Mehdi Eker, bu ziyaretin bir teşekkür ziyareti olduğunu, önümüzdeki günlerde ilçeyi tekrar ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geleceğini sözlerine ekledi.

Milletvekilleri ve ilçe teşkilatının basına kapalı gerçekleştirilen toplantısının ardından, Eker ve beraberindekiler ilçemizden ayrıldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA