SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Eker; “Çermik’in milletvekili olacağım”

Eker; “Çermik’in milletvekili olacağım”
Bu haber 29 Mayıs 2018 - 22:22 'de eklendi ve 341 kez görüntülendi.
  • “Çermik geçmişten bugüne şehir kültürünün var olduğu ilçemiz”

 

Diyarbakır Milletvekili adayı Mehdi Eker ve beraberindekiler iftarda vatandaşlarla bir araya geldi. Milletvekili adayı Eker, seçildiğinde Diyarbakır’dan çok Çermik’in milletvekili olacağını söyledi.

Ak Parti Diyarbakır Milletvekili adayları Mehmet Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Mehmet Emin Yılmaz, Remzi Çayır ve Fehmi Kardeşoğlu ilçemizde vatandaşlarla iftarda buluştu.

İftara Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Alper Soner Serin, Siverek ve Çüngüş Belediye Başkanları ile ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından milletvekilleri, 24 Haziran seçiminin önemine dikkat çekerek her seçimde Türkiye’de büyük oy oranına sahip Çermik’ten yüzde 70 oy oranını hatta daha fazlasını beklediklerini söyledi.

Milletvekili Adayı Mehmet Mehdi Eker ise seçildikten sonra Diyarbakır’dan çok Çermik’in milletvekili olacağını belirterek şöyle konuştu;

“Bu ülkenin, liderimizin önünü kesmeye çalışan şer odakları hep oldu. Bu kimi zaman DAEŞ oldu, kimi zaman PKK oldu kimi zaman da Ankara’da darbeyi başlatmak isteyen hain FETÖ terör örgütü oldu. Biz bugüne kadar bunlarla baş ettiğimiz gibi bundan sonra da baş edeceğiz. Şimdi tutturmuşlar Ak Parti seçildiğinde bu ülke daha geriye gidecek, bunlar yapılan hizmetleri görmeyenlerdir. Özellikle bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçilsin fakat Ak Parti mecliste çoğunluğu sağlamasın. Bu insanlara empoze edilmeye başlandı. Buna çok dikkat edelim, çünkü çoğunluğun sağlanmadığı bir mecliste Cumhurbaşkanı’nın eli kolu bağlı hale gelecek. Çünkü yeni sistem ile meclis, hükümetten ayrı bir şekilde çalışacak kurum haline getirildi. Onun için çok çalışmalıyız. Bugüne kadar nasıl ki Çermik’e hizmet ettiysek bundan sonra da hizmetimiz devam edecek. Gerek turizm gerekse tarihin merkezi olan, geçmişten günümüze şehir kültürünün var olduğu bu güzide ilçemizi kalkındırarak hem iş, hem de hizmet bakımından en üst seviyeye çıkaracağız.”

Yapılan konuşmanın ardından Milletvekili adayı Eker, Belediye Başkanlığını ziyaret ederek Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile bir araya geldi. Yapılan görüşmeler esnasında gençler dışarıdan sık sık Eker lehine tezahüratta bulunurken, Belediye Başkanlığı çıkışında Eker, gençleri kırmayarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa