SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Eksik hizmet mağdur ediyor

Eksik hizmet mağdur ediyor
Bu haber 28 Eylül 2020 - 8:55 'de eklendi ve 159 kez görüntülendi.
  • Esnaflar kendi dükkanlarının önünü yapıyor

 

İlçemizde eksik yapılan hizmet vatandaşı ve esnafı mağdur ediyor. Kazılan yerlerin tekrar yapılmaması nedeniyle esnaflar kendi dükkanlarının önünü düzeltmek zorunda kalıyor.

İlçemizde çeşitli kurumların yenileme ve hizmetleri yer altına almak için yaptığı çalışmalar sonrası oluşan bozulmaların tekrar düzeltilmemesi vatandaşı mağdur ediyor.

DİSKİ tarafından geçtiğimiz yıl başlatılan su şebekelerinin yenilenmesi çalışma ile DEDAŞ tarafından bu yıl başlayan elektrik hatlarının yer altına alınması çalışmasının ardından kazılan yerlerin tekrar düzeltilmemesi nedeniyle ilçemizin her yerinde bozulan zemin mağduriyet yaratıyor.

Tepe, Saray, Çukur ve Kale Mahallelerinde yapılan çalışmalar nedeniyle bozulan yolları, esnaf ve vatandaşlar kendi imkanlarıyla düzeltmeye başladı.

-Vatandaş ve esnaf tepkili

Duruma tepki gösteren esnaf ve vatandaşlar, aynı hizmetlerin çevre il ve ilçelerde de yapıldığını ama oralarda böyle bir sorunla karşılaşılmadığını belirterek sözlerini şöyle sürdürdüler;

“Yapılan hizmetlerden dolayı ilgili kurumlara teşekkür ediyoruz. Fakat yapılan çalışmaların eksik bırakılması bizleri mağdur ediyor.

Geçtiğimiz yıl da doğalgaz nedeniyle bu mağduriyet yaşandı. Hemen yanı başımızdaki Ergani ilçesinde doğal gaz ekipleri tarafından kazılan yer beton ile kapatıldı. Bizde ise kazılan yer öyle bırakıldı. Yine yeni bağlanan su şebekeleri nedeniyle yollarımız bırakın arabayla geçmeyi, yürümek için bile kullanılamaz hale geldi.

Şimdi de DEDAŞ hatları yer altına aldığı için kazı yaptı. Hatları yer altına aldıktan sonra üzerine beyaz çakıl taşlar dökülüp öyle bıraktılar.

Bu sadece yollarımızda sıkıntıya neden olmuyor. Aynı zamanda insan sağlığına da etki ediyor. Çevre kirliliği de işin bir başka boyutu olarak önümüze geliyor.

Yoldan geçen araçlar bu çukurlara girerek tekerlerinden çıkan toz, olduğu gibi hem dükkanlarımızın ve evlerimizin içine hem de ciğerlerimize gidiyor. Bir Ergani kadar da olamıyor muyuz?

Yolların yapımı gerçekleşmezse yarın öbür gün kış kıyamette çamurdan evlerimize de giremeyeceğiz” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa