SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

El emeği göz nurunu sergilediler

El emeği göz nurunu sergilediler
Bu haber 07 Haziran 2021 - 0:15 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

İlçemizde Halk Eğitimi Merkezi tarafından yılsonu sergisi yapıldı. Kısa süreli kurslardan onlarca ürünün olduğu sergide kadınlar hünerlerini gösterdi.

Halk Eğitimi Merkezi binasında gerçekleştirilen sergiye; Kaymakam Ramazan Polat, eşi Sümeyye Polat, Belediye Başkan Vekili Mahmut Akdağ, daire amirleri ve kursiyerler katıldı.

Stantları tek tek gezen Kaymakam Ramazan Polat ve beraberindekiler yapılan çalışmaları çok beğendi. Özellikle kadınların oya işlemeli ürünlerini beğenen Kaymakam Polat, bunların daha fazla geliştirilmesi gerektiğini aynı zamanda Halk Eğitimi bünyesi ile kalmayarak geniş kitlelere bu ürünlerin pazarlamasının yapılması gerektiğini söyledi. Vudu bebeklere de ciddi bir talep olduğunu belirten Kaymakam Polat, kısa sürede güzel işler çıkmasının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

ADEM’de de açıldı

Halk Eğitimi Merkezi’nden sonra ADEM’in de yılsonu sergisinin açılışını yapan Kaymakam Polat, burada sedef kakma, geri dönüşümden elde edilen ürünleri beğendi. Kaymakam Polat, Kadın Girişimcilik Kooperatifi kapsamında hem ADEM hem de Halk Eğitimi Merkezi’nin çıkardığı ürünlerin kooperatife dahil edilerek daha fazla satış elde ederek, kısıtlı alandan çıkarmak için çalışma yürüteceklerini belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa