SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

El emeği pazarı kuruldu

El emeği pazarı kuruldu
Bu haber 28 Ekim 2019 - 0:14 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.
  • Kadınlar ev ekonomisine katkı sağlayacak

 

Geçtiğimiz hafta kurulması kararlaştırılan el emeği pazarı halkın hizmetine sunuldu. Kadınlar satacakları ürünlerle ev ekonomisine katkı sağlayacaklar.

İlçemizde hayata geçirilen “Kadının Gücü Toplumun Gücü” projesi içerisinde yer alan el emeği pazarı kurulması hayata geçirildi.

Belediye meydanı önünde kurulan çadırın ilk ziyaretçileri Kaymakam Nazlı Demir ve kurum yetkilileri oldu. Kaymakam Demir ve beraberindekiler el emeği pazarında alışveriş yaparak kadınlara hayırlı kazançlar dileğinde bulundu.

Kaymakam Nazlı Demir, yıllardır kadınların el emeği göz nuru ürünler ortaya çıkardığını fakat bunu pazarlayacak alan bulamadığını belirterek, şöyle konuştu;

“İlçemiz kadınları el emeği konusunda çok hamaratlar. Gerek Halk Eğitimi Merkezinde gerekse de son zamanlarda Aile Destek Merkezilerinde birçok kursa katılıp birbirinden güzel ürünler ortaya çıkarıyorlar. Fakat bu ürün sergilendikten sonra ellerinde kalıyor. Kadınlarımızla yaptığımız görüşmede bunun işlenmesinin sadece yeterli olmadığını pazarlamanın ve istihdama katkılarının önemine dikkat çektim.

“Kadının Gücü Toplumun Gücü” projesi kapsamında el emeği pazarı kurmanın kadınlarımız için ticaretteki ilk adımları olarak düşündük. İlki bu hafta açıldı. Bundan sonra her hafta Cuma günü meydanda çadır kurulacak ve kadınlarımız ürünlerini burada satma imkânı bulacak.

Bu ürünlerin satışıyla kadınlarımız pasif üreticiden aktif üreticiliğe geçmiş olacak. Kadınlarımız sadece ev ekonomisine katkı sunmayacak, yapılacak alışverişler doğal olarak ilçemiz ekonomisine de katkı sağlayacak. Çadır her hafta sürekli kurulacağı için vatandaşlarımız arasında da alışkanlık haline geleceğini ve satışların artacağını umuyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA