SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“El gider Mersin’e, biz gideriz tersine” söylemi gerçek oldu

“El gider Mersin’e, biz gideriz tersine” söylemi gerçek oldu
Bu haber 15 Nisan 2018 - 23:58 'de eklendi ve 275 kez görüntülendi.

-Esnaflarımız 550 bin lira hibeyi kabul etmedi, proje gerçekleştirilemeyecek

 

İlçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta Diyarbakır yolu üzerinde yapımı süren Küçük Sanayi Sitesine Karacadağ Kalkıınma Ajansı’ndan sağlanan 550 bin lira hibenin, esnaflar tarafından kabul edilmemesi, “Herkes gider Mersin’e, biz gideriz tersine” söylemini doğruladı. Hibenin kabul edilmemesi sonucu, Küçük Sanayi Sitesi esnafı kendi enerjisini kendisinin üretmesinden mahrum oldu.

KSS Kooperatifi Başkanı Abdurrahman Kazan gazetemize yaptığı açıklamada, KSS’nde işyerlerinin kaba inşaatının hızla sürdürüldüğünü, yılsonuna kadar işyerlerinin büyük ölçüde tamamlanacağını söyledi.

-İki projeden biri kabul edildi

Başkan Kazan, Kooperatif olarak hazırladıkları ve Karacadağ Kalkınma Ajansına sundukları 2 projeden birinin kabul edildiğini ve 550 bin lira hibenin tahsis edildiğini belirterek, şöyle konuştu;

“80 işyerinden ve başta idare binası olmak üzere çeşitli sosyal tesislerden oluşacak KSS’ne tahsis edilen 550 bin lira hibe ile işyerlerinin güneş enerjisi kurulması için verildi. Esnaflarımızla görüştük ve hibe ile güneş enerjisi kurulmasını ile önemli kazanım elde edeceklerini anlattık. Üretilecek enerjiyi hem işyerlerinin elektriği sağlanacaktı hem de üretilen enerjinin fazlası devlete satılacaktı.

-Söylem gerçek oldu

Devletle enerji satımı ile ilgili sözleşme de yapacaktık. Hazırdı. Ancak esnaf arkadaşlarımız kabul etmedi. Bunun sonucu olarak Karacadağ Kalkınma Ajansından sağladığımız hibe 550 bin lirayı kullanamadık. Gerçekten atalarımız boşuna dememiş (El gider Mersin’e, biz gideriz tersine) diye. Aynen onu yaşadık.

Bu hibe yardımı kullanabilseydik, gerçekten işyerlerinin tamamının enerji ihtiyacı bedavaya gelecekti ve hiçbir sıkıntı yaşanmayacaktı.

İşyerlerinin üzerine kurulacak güneş panelleri ile enerji üretilecekti.

Bu proje ile ilçemizde gerek işyerleri ve gerekse konutlarda da güneş enerjisinden yararlanmak için paneller kurulacaktı ve KSS örnek olacaktı. Neden kabul etmediklerini anlamamış değilim. O kadar anlattık, olmadı”

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa