SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

El temizliği hastalıkları önlemede çok önemlidir

El temizliği hastalıkları önlemede çok önemlidir
Bu haber 11 Ağustos 2019 - 1:04 'de eklendi ve 87 kez görüntülendi.
  • Çocuklara hijyen eğitimi verildi

 

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından çocuklara hijyen eğitimi verildi. İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri, el temizliğinin birçok hastalığı önlemede öncü olduğunu söyledi.

İlçe Sağlık Müdürlüğü temizlik ve halk sağlığı konusunda bilgilendirmelere devam ediyor. Bu kapsamda İlçe Sağlık Müdürlüğü çocukların daha hijyenik ve sağlıklı olmaları için yapılması gerekenleri anlattı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri Kuran kurslarına katılan öğrencilere camilerde eğitim vererek kişisel temizliklerini nasıl yapmaları gerektiği, yiyeceklerde nelerde dikkat etmeleri ve ağız bakımının nasıl olması gerektiği konusunda çocuklara uygulamalı olarak anlatıldı.

Yaz boyunca çalışmaları sürdüreceklerini belirten İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Türken, “çocuklarımıza ekiplerimiz tarafından hijyen eğitimi uygulamalı olarak anlatılıyor. Çocuklarımıza bu kuralları aşılarsak, sağlıklı bir nesil yetiştirmiş oluruz. Amacımız da zaten onu başarmak” dedi.

Güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmada kişisel temizliğin çok önemli bir yer tuttuğunu belirten İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Türken, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Her yaşta kişinin temizlik konusunda hassas olması gerekir. Ancak bebekler ve çocuklar için hijyen ebeveynlerin kontrolündedir. Çocukların sağlığını koruma amacıyla bağışıklık sistemlerinin güçlü olabilmesi ve çeşitli mikroplardan uzak durabilmesi için dikkat edilmesi gereken faktörler arasında hijyen ilk sıralarda yer alıyor. Okul öncesi dönemde çocuklar temizlik alışkanlıklarını kazanmaya başlamış oluyor. Aile içinde başlayan eğitim okulda devam ediyor. Çocuklarda hijyen denince de akla ilk olarak el yıkama, diş fırçalama, tükettikleri besinlerin temizliği geliyor.

Bizler çocuklarımıza bunları anlatıyoruz. Bazen ailelerimiz yaşam koşuşturmacasından dikkat edemedikleri oluyor ama hiçbir şey çocuklarımızdan önemli değil. Onun için ailelerin, öncelikli olarak bu konularda gereken hassasiyeti göstermesini bekliyoruz. El birliğiyle sağlıklı nesiller yetiştirmek hepimizin ortak amacı olmalıdır.”

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa