SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Elektriği kesildi, 19 işçi işsiz kaldı

Elektriği kesildi, 19 işçi işsiz kaldı
Bu haber 16 Aralık 2019 - 0:14 'de eklendi ve 218 kez görüntülendi.

İlçemiz Kuyu Mahallesi Mırgan Dağı’ndaki 19 işçinin çalıştığı mermer ocağının, 200 bin liralık borcu nedeniyle elektriğinin kesildiği öne sürüldü. İş insanı Şerif Karaaslan, ilçeye dolayısıyla ülkeye 3 milyon dolarlık yatırım getirdiklerini, buna rağmen borç nedeniyle ocağının elektriğinin kesildiğini belirterek, “Trilyonlarca lira borcu olanların elektriği niye kesilmiyor?” iddiasında bulundu.

İş insanı Karaaslan gazetemize yaptığı açıklamada, yıllardan beri işlettiği ve çok önemli tür mermerin çıkarıldığı Mırgan dağındaki ocağının 200 bin lira elektrik borcu bulunduğunu, bunu ödemek için ilgili kuruluşlarla görüştüğünü bildiren İş insanı Karaaslan, ancak sorununun çözülemediğini söyledi.

Borcunu ödemek istediğini, ancak şimdi ödeme olanağının olmadığını anlatan İşadamı Şerif Karaaslan, şöyle konuştu;

“Maalesef elektriğin kesilmesi nedeniyle Kuyu Mahallesi Mırgan dağındaki ocağı kapatmak zorunda kaldım. Burada 19 işçi çalışıyordu. Zorunlu olarak bu işçileri çıkardım. Yani 19 aile işsiz kaldı. Elbette istemezdim. Olanak olsaydı borcumuzu ödemez miydik? Öderdik. Yaptığımız görüşmelerden de bir sonuç alamadık. Şimdi ben buradan sormak istiyorum; Trilyonlarca lira elektrik borcu olanların elektriği niye kesilmiyor?  Biz üretim yapıyorduk. İnsanlara iş aş sağlıyorduk. Ülkemiz ekonomisine katkı sağlıyorduk. Üzgünüz ama yapacak bir şeyimiz de yok.”

-“3 milyon dolarlık yatırım getirdim”

Çin’deki bir firma ile yaptığı ortaklıkla ülkeye yatırım getirdiğini, Çinli firma ile Çüngüş’teki 98 hektarlık alana sahip ocakta üretimlerinin devam ettiğini de anlatan İş insanı Karaaslan, “Biz ilçemizdeki ocağımızda da üretim yapmak için çok çaba harcıyoruz, ilgililerin de elimizden tutmasını isterdim. Çüngüş’teki ocakta 20 işçi çalışıyor. Mart ayında bu 50’ye çıkacak. İlçemizdeki ocak kapanmasaydı burada da çalışan sayısı artacaktı” dedi.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa