SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Elektrik kesintileri bıktırdı

Elektrik kesintileri bıktırdı
Bu haber 14 Eylül 2020 - 0:19 'de eklendi ve 244 kez görüntülendi.

İlçemizde son zamanlarda artan elektrik kesintileri vatandaşı çileden çıkardı.

İlçemizde son zamanlarda günün farklı saatlerinde yaşanan elektrik kesintileri toplumun her kesimini mağdur ediyor. Bazen sabah erken saatlerde, bazen tam vatandaşların ve esnafın iş yaptığı saatler de bazen de akşam yapılan kesintileri vatandaşı bıktırdı.

Gün içinde saat farkı gözetmeksizin meydana gelen kesintiler nedeniyle isyan eden vatandaşlar; “Özelleştirme sonrası elektrik kesintilerinin azalacağını beklerken ne yazık ki durumda hiçbir değişiklik olmadı. Saat farkı gözetmeksizin elektrik kesintileri yapılıyor ve bazen bu kesintiler uzun saatler sürebiliyor. Üstelik hatlarda değişimler yapılıyor, elektrik hatları yer altına alınıp gücünün yükselmesine rağmen aynı sıkıntı devam ediyor.

Bir süre önce dalgalanmalar nedeniyle birçok elektronik eşyamız zarar gördü. O bitti şimdi de kesintiler başladı. 21’inci yüzyılda olacak şey mi?

Diğer turistik yerlerde kesinti denen bir şey olmuyor. Kesinti yaptıklarında da önceden vatandaşa haber ediliyor. Bizim diğer turistik il ve ilçelerden ne farkımız var? Niye böyle bir muameleye maruz kalıyoruz anlayabilmiş değiliz.

Ayrıca Güneydoğu Anadolu Bölgesi ilçelerinde belki de faturasını zamanında ödeyen, en az kayıp kaçak elektrik kullanımının olduğu ilçeyiz. Fatura bir gün geçtiğinde hemen uyarı mesajı geliyor. Bizler  zamanında görevimizi yerine getirip faturamızı öderken, onlar ne yazık ki üzerine düşen görevi tam anlamıyla yerine getirmiyorlar” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa