SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Elli yılda yapılmayanı yaptık”

“Elli yılda yapılmayanı yaptık”
Bu haber 30 Mart 2019 - 14:25 'de eklendi ve 143 kez görüntülendi.
  • “Tüm hemşerilerimize eşit hizmet edeceğiz”

 

Yerel seçimler için son mitingi Ak Parti yaptı. Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şehmus Karamehmetoğlu, elli yılda yapılmayanı yaptıklarını ve önümüzdeki daha önce olduğu gibi yeni dönemde de parti ayrımı yapmaksızın herkese eşit hizmet götüreceğiz.

31 Mart yerel seçimlerin son mitingi Ak Parti tarafından belediye meydanında gerçekleştirildi. Yapılan mitinge Ak Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak, Ergani ve Çüngüş ilçe başkanları ile partililer katıldı.

İki yıllık kısa bir sürede 50 yıldır yapılmayan hizmeti gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şehmus Karamehmetoğlu şöyle konuştu;

“50 yıldır asbest borularda su içiliyordu, üç ay sonra hem doğalgaz hem de içe suyu şebekesinin tamamlanmasının ardından bu caddelerimiz pırıl pırıl olacak. Bizim görevimiz size hizmet etmektir. Biz, atıp tutanlara cevap vermeyiz, onlara en iyi cevabı halkım verir. Biz belediyeciliği de belediyeciliğin vebalini de çok iyi biliriz.

Belediyeler, milletin hizmetkarıdır. Son 1 yılda cami ve taziye evleri ile fakir fukaraya yaptığımız yardım, 20 yılda yapılmadı, kayıtlar oradadır. Biz bunu cebimizden vermedik, halkın parasını yine halk için harcadık.

İki yılda 4.5 kilometre asfalt, 12 mahalleye 58 kilometre malzeme serimi, 48 kilometre su borusu döşemesi, 600 metre büz çalışması, 4.6 kilometre temiz su borusu döşenmesi işi ve 26 mahalleye parke taşı döşenmesi işini gerçekleştirdik.

2019 yılının sonuna doğru doğalgazsız bir ev kalmayacak. 30 yıllık çöp alanı mesire alanı oldu, meteoroloji yeri park yapıldı, hastane yolu üzerinde bir parkımız mevcut. Biz bu göreve geldiğimizde memlekette bir tane park yoktu.

Sundurmalar ile Pazar yeri pırıl pırıl oldu. Kapalı pazarımızın çalışmaları devam ediyor. biri kapalı biri açık iki tane halı sahamız hizmete girecek. Hamamlarımızı ve aile kabinlerini yeniledik. Büyük Paşa ve Küçük Paşa hamamlarında restorasyon çalışmalarımız devam ediyor. 2 tane yeni taziye evi yaptık ve bu yerler 20 yıldır atıl durumdaydı.

Yeni dönemde imar revizyonunu yapıyoruz. Hizmet planı yapıldı. Hastaneden çevre yolu açılacak ismi de Karşıyaka olacak. Yeni hamamlar ve spa merkezi yapacağız. 75 yataklı devlet hastanesi 2019 yılında yapılacak. Koordinasyon merkezi, ilçede otopark, kapalı semt pazarı, ilçe garajı, her mahalleye çocuk parkı, mezbahane ve canlı hayvan pazarı, kadınlar lokali, hamambaşı kentsel tasarım projesi, kültür ve gençlik merkezi ve hayvan barınağı yapacağız. Bunların hepsinin projesi hazır, yarın bu meydanda tüm hemşerilerimizi kucakladıktan sonra çalışmalara başlayacağız.”

Belediye Başkanı ve Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şehmus Karamehmetoğlu, iki yıllık dönemde olduğu gibi bu dönemde de parti ayrımı gözetmeksizin herkese eşit hizmet götüreceklerini söyledi. Ak Parti İl Başkanı Süleyman Serdar Budak da Ak Partinin ilçede ipi göğüsleyeceğini ve Çermik’in seçimden sonra çok büyük hizmetler alacağını belirterek Karamehmetoğlu’na destek istedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa