SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Emeğe saygı…

Emeğe saygı…
Bu haber 28 Temmuz 2019 - 23:21 'de eklendi ve 396 kez görüntülendi.

Emek kutsaldır.

Emeğe saygı göstermek, benimsemek, kutlamak çok önemlidir.

Kişi emek vererek insan yararına bir şeyleri gerçekleştiriyorsa, bu daha da anlam kazanır.

Bakınız büyüklerimiz boşuna “arkanızda bir eser” bırakın dememiş.

İslam’da emek kutsaldır. Alın teri cennet Kevser’inden kıymetlidir. Peygamber Efendimiz (SAV) “Sizin en helal yiyeceğiniz, alın teri dökerek elde ettiğinizdir” buyuruyor.

“Çalışan eller öpülmeye lâyık ellerdir.” gibi sözleriyle emeğin kutsal değerini bildirmiştir.

Emeğin kutsal olabilmesi için, yaptığı işin kendisine Allah’ın bir emaneti olduğunu bilerek çalışması şarttır.

Bu nedenle kutsal dinimizde de önemi vurgulanan emeğin hakkını vermemiz şarttır.Elbette yapılan ve emek harcanan her iş çok önemlidir.

Ancak emek harcanarak yapılması için çaba harcayanların emeğine bir başkasının sahip çıkması, hiç ama hiç doğru değil. Üstelik harcanan bu emek ve çaba herkes tarafından biliniyorsa, buna “ben yaptım, yapıyorum” demek, en hafif ifade ile “emeğe saygı göstermemek” tir.

İlçemiz için güzel işler için yoğun emek ve çaba harcayanları yakinen biliyoruz. Özellikle turizme yönelik harcanan emek, takdire şayandır.

Bu konuda Kaymakam Sayın Nazlı Demir’in çalışmalarının karşılığında “somut” sonuç almasından sonra nelerin ilçe için yapıldığına bütün hemşerilerimiz şahit olacaktır.

Bu emek bizi gerçekten heyecanlandırıyor. İnanıyorum ki, en az bizim kadar Kaymakam Sayın Demir de büyük heyecan içerisindedir.

Kaymakam Sayın Nazlı Demir’in işte bu emek ve çabasını alkışlamak ve o’na hep birlikte destek olmamız gerekir. Emeğine saygı göstermeliyiz, o’nun yapmak için harcadığı emeğe asla ama asla sahip çıkmamalıyız. Zaten buna hakkımız da yok.

Bu ilçeye eser bırakanlar hep saygıyla, minnetle, şükranla anılacaktır. Geçmişte anıldığı gibi.

Elbette bundan sonra başkaları da yaptığı güzel eserlerle anılacaktır. Bundan da hiç kimsenin Bundan şüphe olmasın. Yaparsa anılır, yapmazsa asla anılmaz, unutulur gider.

Kaymakam Sayın Demir’e şimdiye kadar ilçe için harcadığı emek için teşekkür ediyorum. İlçemiz için güzel şeylerin olacağına da inanıyorum.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa