SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Emeği istihdama çevirin”

“Emeği istihdama çevirin”
Bu haber 20 Ocak 2019 - 23:55 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.
  • KOSGEB’ten ilk etapta 60 kursiyer yararlanıyor…

 

İlçemizde açılan KOSGEB Girişimcilik Kursu’nun ilk dersi yapıldı. Kursiyerleri ziyaret eden Kaymakam Nazlı Demir, kursiyerlere emeklerini istihdama çevirmelerini istedi.

KOSGEB Diyarbakır İl Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen KOSGEB Girişimcilik Kursunun ilk dersi yapıldı. İlk derse, Kaymakam Nazlı Demir ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu katıldı.

İlk etapta 30’u kadın ve 30’u erkek olmak üzere 60 kişinin kurstan yararlanacağı belirtilirken, daha sonra 30 kişilik bir kurs daha açılacağı ve kurslardan yararlanacak kursiyer sayısının 90 olacağı vurgulandı.

Kursiyerleri ziyaret eden Kaymakam Nazlı Demir, kadınlardan emeklerini istihdama çevirmeleri gerektiğini belirterek, şöyle konuştu;

“Halk Eğitimi Merkezinde, ÇATOM’da ve ADEM’de kadınlarımıza birçok konuda kurs veriyoruz ve sertifika sahibi yapıyoruz. Fakat alınan bu sertifikaları istihdama yansıtamıyoruz. KOSGEB kursu ile bunu istihdama çevirelim istiyoruz. Sizlerin bunu başaracağınıza inanıyorum ki zaten dosyaları incelediğimde farklı dallardan iş yeri açmak isteyen vatandaşlarımızı görüyorum. Burada mesela Bin 500 kamu personeli var. Yöresel yemekler lokantası açmak isteyen var. Bunun gibi değişik fikirleri olanlar var, işte sizlere kazandıracak bunlar olacaktır. Yine bahar aylarına girilmesiyle birlikte ilçemiz kaplıcalarına gelen birçok turist oluyor, bu da sizin kazanmanızı sağlayacaktır. Bu kurs sayesinde bugüne kadar aldığınız sertifikaların bir anlamı olacak.

Açacağınız kapılar hem sizlerin kazanmasını sağlayacak hem de ilçemize ekonomik katkı sunacak. Yanınızda çalışan kişilere de istihdam sağlamış olacaksınız. Hep birlikte bu işi başaracağımızı düşünüyorum.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da, kursa katılanlara hayırlı olması temennisinde bulunarak, başarılar diledi.

Kaymakam Nazlı Demir ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Diyarbakır’dan gelen uzman tarafından verilen dersi bir süre dinleyerek, yararlanılacak meslek dalları ve verilecek destekler hakkında bilgi de aldı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA