SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Emek kutsaldır…

Emek kutsaldır…
Bu haber 16 Şubat 2020 - 23:52 'de eklendi ve 78 kez görüntülendi.

Yaşamın her aşamasında yapılanlar için bir emek harcanır. Bu nedenledir ki, emeğin kutsal olduğu söylenir, anlatılır.

Burada en önemli emek, insanların yararına olan hizmetlere karşı harcanandır.

Çünkü “Halka yapılan hizmet, Hakka yapılandır” söylemi çok önemlidir.

Öyle ya insanlara yapılan, onların hayatını kolaylaştıran, daha olumlu ortamda yaşamını sürdürmesini sağlayan emek, anlamlıdır.

Örneğin bir kırsalda, mahallelerde, ilçelerde, ilde, hatta ülkede yapılan hizmetlere harcanan emek, geride hoş bir seda bırakır. Bunun için tabiri yerinde ise gecesini gündüzüne katanlar her zaman sevgiyle, saygıyla anılır.

Biz geniş anlamda emeği değerlendirecek değiliz. Kendi çevremiz için bunu değerlendirirsek, ilçemizde kimin ne kadar emek harcadığını irdelemek gerekir.

Bakınız, şuanda İçişleri Bakan Yardımcısı olan eski Kaymakam Sayın İsmail Çataklı’dan sonra görev yapan Kaymakamlar elbette ilçemiz için emek harcadı ama geride maalesef bir eser bırakacak emek harcamadı. Ne zamana kadar?

İlçemize atanan kurulduğu günden beri ilk Bayan Kaymakamımız olan Sayın Nazlı Demir’e kadar.

Bir yılı aşkın süre oldu ilçemize atanalı.

Kanımca bu süre içerisinde gerçek anlamda eser bırakmak için emek harcadı, harcıyor.

Bugün ilçemizde modern devlet hastanesi yapılıyor olacaksa, bunda en büyük pay, Sayın Demir’in ve Vali Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nundur.

Neden bu emeği ifade ediyorum. Şundan; yıllardan beri ha bu ay ha bir süre sonra temeli atılacak denilen devlet hastanesinin yapımı bir türlü gerçekleşmedi. O yöneticiler yine bu ilçedeydi. Demek ki yapamadılar.

Hastanenin yapımını kim gerçekleştiriyor Sayın Demir. O nedenle teşekkür ediyorum. Emek işte budur. Buna da herkese saygı göstermelidir ve hakkını vermelidir.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA