SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Emniyet Amirliği; “Kişisel verilerinizi paylaşmayın”

Emniyet Amirliği; “Kişisel verilerinizi paylaşmayın”
Bu haber 29 Mart 2021 - 0:02 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

İlçemiz Emniyet Amirliği, son zamanlarda artan sanal dolandırıcılıklara karşı vatandaşları uyardı. Emniyet, sosyal medya hesaplarını ele geçirerek dolandırıcılık yapanlara karşı vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

​                Kişisel sosyal medya hesaplarını ele geçirerek “Hediye Çeki Kazandınız” gibi mesajlarla vatandaşları dolandıranlar son dönemde bir hayli artış gösterdi. Emniyet Amirliği de bir açıklama yaparak vatandaşları mağdur eden dolandırıcılara karşı dikkatli olunması için uyarılarda bulundu. Emniyet Amirliği, yeni yıldan itibaren ilçemizde bu yöntemle 20 kişinin dolandırıldığı belirtildi.

“KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMAYIN”

Emniyet Amirliği’nde yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Amirliğimiz Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince; Sosyal Medya hesaplarının sanal ortamda bir şekilde ele geçirilmesi sonrası hesabı ele geçiren kişinin arkadaşlarına ‘Hediye Çeki Kazandınız, Ödül Almak İçin Tıklayınız’ vb. gönderilen linkler üzerinden kredi kartı ya da banka hesap numaraları suç şebekeleri tarafından ele geçirilmekte veya vatandaşlarımızdan telefon numarasını isteyerek gelen mesaja evet cevabım vermesi gerektiği söylenerek vatandaşlarımızın mağdur edilerek dolandırılmakta olduğu yapılan müracaatlardan anlaşılmıştır. Bu sebeple sanal ortamda bu ve benzeri taleplere karşın vatandaşlarımızın duyarlı bulunmaları, tanıdığı kişiler gibi görünse de kredi kartı, hesap numarası gibi kişisel bilgilerini hiçbir şekilde paylaşmamaları rica olunur.

Halkımızın huzur ve güvenliği için çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa