SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

En büyük bayramı kutluyoruz

En büyük bayramı kutluyoruz
Bu haber 29 Ekim 2018 - 0:16 'de eklendi ve 232 kez görüntülendi.
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümü bugün törenlerle kutlanıyor

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95. Yıldönümü törenlerle kutlanıyor. Bayram, dün Atatürk büstüne çelenk konulmasıyla başladı.

Hükümet Konağı önünde yapılan törene, Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ahmet Seyhun, daire amirleri ve askeri erkân katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelengi konuldu.Çelenk sunumunun ardından program sona erdi.

Kutlamalar kapsamında bugün Kaymakam Nazlı Demir, makamında tebrikleri kabul ettikten sonra, program Belediye Meydanı önünde devam edecek. Kaymakam Nazlı Demir ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, programa katılan öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakam Demir, günün anlam ve önemini belirten konuşma yapacak.

Kaymakam Demir’in konuşmasının ardından Ercan Demirkol Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından, Aynalı Ortaokulu öğrencilerinin koro çalışmasını sunacak ve Zekai Dursun İlkokulu öğrencileri gösteri yapacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye girenlerin ödüllendirilmesinin ardından Halk Eğitimi Merkezi Halk Oyunları ekibi gösterisini yapacak.

Program, okulların tören geçişiyle sona erecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA