SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

En büyük zaferimiz kutlu olsun

En büyük zaferimiz kutlu olsun
Bu haber 31 Ağustos 2020 - 7:33 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.
  • “Bugün hep birlikte Atatürk idealinin çizdiği yolda millet ve devlet olmanın kıvancını paylaşıyoruz”

 

30 Ağustos Zaferinin 98. Yıldönümü törenlerle kutlandı. Jandarma Astsubay Başçavuş Aydan Seyhan; “Bugün hep birlikte Atatürk idealinin çizdiği yolda millet ve devlet olmanın kıvancını paylaşıyoruz” dedi.

30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muhaberesinin 98. Yıldönümü nedeniyle bir kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen programa; Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkan Vekili Murat Bezan,  Cumhuriyet Savcısı Sayın Tuğçe Çörekçi, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Başçavuş Aydan Seyhan yaptı. Başçavuş Seyhan, bugün hep birlikte Atatürk idealinin çizdiği yolda millet ve devlet olmanın kıvancını paylaştıklarını belirterek şöyle konuştu;

“Memlekette sanayi yok denecek seviyede, tarım ilkel metotlarla yapılıyor, üretim kişilerin ihtiyacını zor karşılıyordu. Birinci Dünya Savaşı, elde avuçta kalan son kırıntıları da silip süpürmüş, Yunan işgali ile de Anadolu artık nefes alamaz hale gelmişti.

30 Ağustos 1922’nin gurur verici zaferi ile Türk Ordusuna haykıran, büyük kahraman ve eşsiz zafer adamı büyük Atatürk, “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” diyerek nihai hedefini göstermişti. Türk ordusu, hem atasının emrini yerine getirmek hem de masum insanları düşmanın zulmünden kurtarmak için Dumlupınar’dan yıldırım hızıyla ilerleyerek 9 Eylül’de İzmir’e girmişti.

Bu zafer, Türk milletinin her türlü zorluk ve mahremiyet içinde nedenli büyük başarılar elde edebileceğini göstermiş, tüm dünya milletlerine bir kurtuluş ümidi olmuştur.

Bu zafer, Türk ordusunun milleti ile bütünleşerek, birlik ve beraberlik içinde, azim ve sabırla makus talihini parçalayışının en büyük eseridir.

Bugün, hep birlikte Atatürk idealinin çizdiği yolda milletçe, milli birlik ve beraberlikten doğan, büyüyen ve gelişen millet ve devlet olmanın kıvancını paylaşıyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri olarak; yüce Türk milletinden aldığımız güç ve kuvvetle, üzerinde yaşadığımız, atalarımızın şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatanı korumaya, Atatürk’ün bize bıraktığı çağdaş, modern, demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuza kadar yaşatmaya, Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne huzur, refah ve bekasına yönelen gerek içteki hainlere gerekse topraklarımızda gözü olan düşmanlara karşı koyacak güçte, azim ve kararlılıktayız.

Tarihin en kanlı mücadelelerine sahne olan mukaddes vatan topraklarına karışan ve şu anda mutlu bir tebessümle bizleri izlediğine inandığımız aziz şehitlerimizi, adsız kahramanlarımızı rahmetle anmayı ve kahraman gazilerimize huzurlarınızda şükranlarımı arz etmeyi borç bilirim.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa