SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

En çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi

En çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi
Bu haber 02 Nisan 2018 - 0:03 'de eklendi ve 362 kez görüntülendi.

-Çocuklarımıza kitap okuma alışkanlığı kazandıralım

 

Kütüphaneler Haftası’nın 54. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. Etkinlikler kapsamında en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.

İlçemiz Halk Kütüphanesinde 54. Kütüphaneler Haftası için tören düzenlendi. Bu yıl “Yeni Nesil Çocuklar, Yeni Nesil Kütüphaneler” teması ile kutlanan etkinlikler kapsamında, okullarda yarım saat sessiz kitap okuma etkinliği düzenlendi.

İlçe Halk Kütüphanesi bu hafta kapsamında birçok okul tarafından ziyaret edildi ve kütüphane yöneticileri tarafından bilgilendirildi.

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Necdet Barut, çocuklara kitap okuma alışkanlığının kazandırılmasının önemine dikkat çekerek, şöyle konuştu;

“Kütüphanemizde 89 süreli yayın mevcut ve 3 bine yakın yeni kitap geldi. Şu anda 12 bine yakın kitap kütüphanemizde bulunuyor. Kitap çeşitlerimizi her geçen gün yeniliyoruz. Bunun yanı sıra bilgisayar teknoloji salonumuz mevcut ve öğrencilerimiz buraya gelerek rahatça ödevlerini araştırabilir ve yapabilirler.

Yine ders çalışma salonumuz sabah 08.00 ile 17.00 arası sürekli açık. KPSS, LYS ve diğer sınavlar için öğrencilerimiz gelip ders çalışabiliyor.

Öğrencilerimize, çocuklarımıza küçük yaşta kitap okuma alışkanlığı kazandıralım. İmkânımız varsa eve her gün bir gazete alalım. Bu çocuklarımızın anlama kabiliyetini, kelime darağacını, çocuklara soruları çabuk anlama yetisini kazandıracaktır. Sadece ders kitapları değil diğer kitapları okuyarak çevre bilinci, toplum içindeki davranışları, genel kültürü kısacası her yönden gelişecektir.”

İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Necdet Barut’un konuşmasının ardından bu yıl en çok kitap okuyan gençler kategorisinde Çermik Anadolu Lisesi’nden Umut Yılmaz, ilköğretim kategorisinden Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Sultan Cengiz, Gazal Fidan ve Servet Fidan’a ödülleri verildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA