SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

En güzelini hak ediyoruz

En güzelini hak ediyoruz
Bu haber 07 Aralık 2020 - 0:01 'de eklendi ve 89 kez görüntülendi.

İlçemiz, hizmetin en güzelini hak ediyor. Uzun zamandır gündemi meşgul eden konularda yeni gelişmeler yaşanması bizler adına sevindiricidir.

İlçemizin önemli doğal kaynaklarından olan Sinek Çayının kanalizasyon şebekelerinin bağlanması nedeniyle çevre ve insan sağlığını tehdit etmesi, tüm hemşerilerimizin tepkisini çekmiş ve bu konuda imza kampanyası başlatılarak toplanan imzalar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilmiş, yine Ankara Çermikliler Derneği Başkanı da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na başvurarak arıtma tesisi yapılmasını istemişti.

Bunun yanı sıra uzun yıllardır gündemi meşgul eden ve diğer ilçeler başlamadan bizde temeli atılan fakat diğer ilçelerde ikincisi, hatta üçüncüsü yapılan Küçük Sanayi Sitesiydi.

İlçemizi ilgilendiren bu iki önemli konu için ciddi adımlar atılmaya başlandı. Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Münir Karaloğlu’nun ilçemize ziyareti esnasında arıtma konusu gündeme gelmiş ve Vali Sayın Karaloğlu, bu konuda gerekenin yapılacağını söylemişti.

Hafta içi her iki konuyla ilgili DİSKİ Genel Müdürü ve İller Bankası Bölge Müdürü ilçemizi ziyaret etti. Kaymakamımız Sayın Ramazan Polat, arıtma tesisinin yapılacağı alanda incelemelerde bulunduklarını ve çalışmaların hızlandırılacağını söyledi.

Yine Kaymakamımız Sayın Polat, KSS için de kanalizasyon ve tapu işlemlerinin başlatıldığın belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda da belirttiğimiz gibi istemek önemlidir. İlçemiz hizmetin en güzelini ve en iyisini hak ediyor.

Ne yazık ki şu ana kadar istediğimiz hizmeti yeteri kadar alamadık. Bunu sadece biz söylemiyoruz. Vatandaşlarımız da son zamanlarda bunu sıklıkla dile getirmeye başladı. Umarım bundan sonra hak ettiğimiz hizmeti alırız.

Valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun ilçemiz için başlattığı çalışmaların yeni hizmetlere vesile olmasını diliyorum.

Sağlıklı günlerde görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa