SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“En iyi 6 hastane içerisinde yer alıyoruz”

“En iyi 6 hastane içerisinde yer alıyoruz”
Bu haber 01 Ocak 2018 - 1:06 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül; “Gayemiz ve çabamız bölgenin referans hastanesi olan hastanelerimizi en iyi seviyeye getirmektir” dedi.

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri İkinci Genel Kurul Toplantısı Rektör Prof. Dr. Talip Gül Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda birinci Genel Kurul Toplantısında alınan kararlarlarla ilgili yapılan çalışmalar gözden geçirildi. Yeni çalışmalar hakkında bilgi verildi.

Tıp Fakültesi Konferans Salonunda yapılan Genel Kurul Toplantısına Rektör Prof. Dr. Talip Gül, Rektör Yardımcısı ve Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Ufuk Aluçlu ve Genel Kurul üyeleri katıldı.

“En iyi 6 hastane içerisinde yer alıyoruz.”

Toplantının açış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Talip Gül, yönetim olarak hastaneye önem verdiklerini belirterek;  ” Hastanelerimizin iki işlevi vardır. Birinci işlevi eğitim, ikinci işlevi de hastalara hizmettir. Yaklaşık 1,5 yıldır yönetimdeyiz. Hastanelerimiz bu bir buçuk yıl içerisinde çok şeyler başardı. Yeni üniteler, yeni ameliyathaneler açıldı ve yeni ameliyatlar yapılmaya başlandı. Ülkemiz genelindeki hastanelerde ve üniversite hastanelerinde ne hizmet veriliyorsa hastanelerimizde de o hizmetlerin tümü veriliyor.

Hastanelerimiz yönetimi 7/24 saat çalışarak çok işler başardı. Hizmet açısından, finansman açısından Türkiye’de en iyi 6 hastane içersindeyiz. Ülke genelinde 44 üniversite, devlete borcu nedeniyle finansman sıkıntısı çekiyor. Çok şükür biz bu konuda iyi durumdayız.  Buda ekibimizin hizmet ve gayretiyle gerçekleşmiştir.  Gayemiz ve çabamız bölgenin referans hastanesi olan hastanelerimizi en iyi seviyeye getirmektir. Bu başarılı çalışmalarından dolayı hastane yönetimine ve ekibine teşekkür ederim“ dedi.

“TSE 2015 belgesini aldık.”

Toplantıda gündem ile ilgili konuşma yapan Hastaneler Başhekimi Prof. Dr. Ali Kemal Kadiroğlu;   üst yönetimin çalışmaları kapsamında idari, mali ve teknik çalışmalar ile 2017 yılı içerisinde yapılan ve 2018 yılı içerisinde yapılacak olan projeler hakkında da açıklamalarda bulundu.

Planlı çalışma başarı getirir

Kalite çalışmaları ve hastanelerinin aldıkları başarı belgeleri, bilimsel ödüller ve TSE kalite belgeleri hakkında da bilgi veren Kadiroğlu, hastanelerinin aldığı TSE EN ISO 9001: 2008 belgesini daha da ileriye götürerek ISO 9001: 2015 SKS standartları, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite Standartları,   KYS V5 çalışmaları ve Sağlık Bakanlığı  “Sağlıkta Kalite Standartları çerçevesinde hastane faaliyetlerini anlatarak ; “ Bu başarılar, Kalite Komisyonumuz önderliğinde tüm hastane çalışanlarımızın benimsemesi ile gerçekleştirilmiştir. Kasım ayında yapılan sağlıkta Kalite de alınan belge ile Sağlık Turizmi unvanını hak etmiş sayılırız. Demek ki iyi düşündüğümüzde, neyi niçin yaptığımızı planladığımızda başarı da gelir. “ “ şeklinde konuştu.

Hastaneler Başmüdürü Uzman Yaşar Aslan da, hastane yönetiminin yaptığı çalışmalar hakkında sinevizyon eşliğinde detaylı bilgiler sundu. Genel Kurul Toplantısı sorular ve çözüm önerileri ile sona erdi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA