SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

En kutsal alanda ağaçlar kuruyacak

En kutsal alanda ağaçlar kuruyacak
Bu haber 16 Temmuz 2018 - 0:27 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

İlçemizin Kale Mahallesinde yer alan en eski aile mezarlığında, suyun yaklaşık 2 aydan beri kesik olması nedeniyle yetişmiş ve fide olan ağaçların kurumayla karşı karşıya kalması tepkilere neden oluyor.

Vatandaşlar, daha önce kesinti dışında su sorunu yaşanmayan mezarlığa, yeni içme suyu şebekesinin inşaatı sırasında hattın iş makinesi ile koparılmasından sonra suyun kesildiğini, yeni yapılan şebeke hattının üzerinin de suyun bağlanmadan kapatıldığını iddia ederek, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün soruna kısa sürede çözüm getirmesini istediler.

DİSKİ İlçe Sorumlusu Remzi Yıldızdağ’a sorunu ilettiklerini, talimat verilmesine rağmen arızanın giderilmediğini öne süren vatandaşlar, mezarlıktaki yetişmiş ve fide ağaçların kurmayla karşı karşıya kaldığını söylediler.

Mezarlıktaki mezar sahiplerini bidonlarla su taşıyarak ektikleri ağaç ve çiçekleri kurtarmaya çalıştıklarını, bunun da yeterli olmadığını vurgulayan vatandaşlar, “Yaklaşık 2 aydan beri mezarlığa tek damla su gelmemektedir. Ağaçlar bin bir güçlükle yetiştirildi. Kuruması halinde bunun sorumlusu kim olacak? Diğer il ve ilçelerde mezarlıklar bakımlı ve pırıl pırıl iken ilçemiz mezarlığının bu duruma gelmesi çok acı verici. Üstelik mezarlığın bulunduğu alanda tarihi Haburman Köprüsü bulunmakta, çevresindeki çay bahçelerine yerli ve yabancı binlerce insan gelmektedir. Gelenler, mezarlığın halini görünce sitemlerini dile getirmekten geri kalmıyorlar. DİSKİ Yetkililerinden soruna kısa sürede çözüm getirmesini acil olarak bekliyoruz. Mezarlığa verilecek elemanların da mezarlığa çok iyi bakmalarını, ağaçların sulanması ve çevre temizliğinin mutlaka yapılmasını, yeni ağaçların ve çiçeklerin ekilip yetiştirilmesini istiyoruz.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA