SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ergani Yolu çile yolu oldu

Ergani Yolu çile yolu oldu
Bu haber 18 Ekim 2021 - 9:42 'de eklendi ve 95 kez görüntülendi.

İlçemiz ile Ergani arasında yapılan yol, yüklenici firmanın ağır çalışması nedeniyle adeta çile yoluna dönüştü.

İlçemizde yapımına 1 yıl gecikmeli başlanan Ergani Yolu ilk önce serim yapıldıktan sonra maliyetin artması nedeniyle sulama yapılmamasından dolayı bahçe sahipleri ve o bölgede oturan kişiler tarafından şikayet edilirken, yolun yapımının ağır olması nedeniyle bu kez de sürücüler tarafından şikayet ediliyor.

Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü tarafından ilçemiz ile Ergani’nin Kesentaş mevkiine kadar yapılacak yolun ihalesinin sonuçlanmasının ardından yüklenici firma tarafından yolun yapım çalışması başlamıştı. Fakat yolun yapılması ile sorunlar da beraberinde geldi. Geçtiğimiz yıl genişletilen yolda sade alt temel malzeme ve serim ile asfaltlaması kalan yolda yapılan çalışmanın geç sürmesi vatandaşları ve sürücüleri zor durumda bıraktı.

Alt serim malzemesinin ardından yolun sulanmaması nedeniyle bahçe sahipleri, yoldan kalkan tozun ürünlerinin üzerine geldiğini belirterek ürün kalitesinin ve verimliliğinin düştüğünü iddia ettiler.

Serim çalışmasının tamamlanmasının ardından üst temel malzemeyi döken firma, zift dökümünün ardından serim malzemesini geç dökmesi nedeniyle tüm araçlar soluğu oto yıkamacılarında almak zorunda kaldı.

Ne kadar yavaş gitseler de zift lekesinden kaçamadığını belirten sürücüler, bu kadar geç bir yol çalışması görmediklerini, yüklenici firmanın çok ağır kaldığını belirttiler. Ayrıca çalışmaların ağır kalması nedeniyle serim yapılan yollarda bile bozulmalar meydana geldiğini iddia eden sürücüler, yarın öbür gün yağacak bir yağmur sonrası asfalt serimi yapılsa dahi bunun tutmayacağını vurguladılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA