SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ergani yolu, çile yolu

Ergani yolu, çile yolu
Bu haber 20 Mayıs 2018 - 23:59 'de eklendi ve 230 kez görüntülendi.

İlçemiz ile Ergani arasındaki karayolu yılan hikâyesine döndü. Adeta çile yolu olan 18 kilometrelik yolda oluşan çukurlar, şoför ve yolcuların tepkisine neden oluyor.

Yapımına geçen yıl başlanan ve ilçenin girişinden başlayarak Ergani’nin Kesentaş mahallesine kadar süren yaklaşık 18 kilometrelik yol, bir tülü bitirilemedi.

Turizm sezonun başlaması nedeniyle araç trafiğinin her geçen gün arttığını, buna Doğu Anadolu Bölgesinden gelen araçların da katılması ile birlikte yoğun trafiğin yaşandığı yolda oluşan çukurlar, kalkan tozlar, şoförlerin büyük tepkisine neden oluyor.

Yolun inşaatına başlanırken, menfezlerin yapılmamasının yolun bitmemesinde en büyük etken olduğunu bildiren Şoförler, “Bilindiği kadar yol yapımına başlanırken, menfezlerde birlikte yapılırdı. Ama bu yolda bu olmadı. Yol düzeltildi, ondan sonra menfezler yapılmaya başlandı. Dolayısıyla da yolun tamamlanması mümkün olmadı” dedi.

Çermik Gazetesinin konuyu gündeme getirmesinden sonra ince asfalt döküldüğünü, ancak arkasından başlayan yağışla birlikte asfaltın tamamen ortadan kalktığını, çukurların da büyüdüğünü bildiren şoförler ve vatandaşlar, yolun bir an önce tamamlanması için olaya Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun el koymasını, sorunun kısa sürede çözülmesini istediklerini söylediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa