SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Erik meyvesinin şaşırtan değişimi

Erik meyvesinin şaşırtan değişimi
Bu haber 06 Mayıs 2019 - 0:16 'de eklendi ve 191 kez görüntülendi.

-Bahçe sahibi; “Hayatımda görmedim. Acayip.”

 

İlçemizde en fazla üretilen meyveler arasında ilk sırayı alan yeşil er eriğin meyvesinde şaşırtan değişiklik, bahçe sahibini şaşırttı. Bahçe sahibi Ekrem Buğday, “Hayatında böyle erik görmedim. Acayip bir meyve oldu. Fasulyede değil, muzda. Ne olduğunu anlamadım” dedi.

Bahçesindeki onlarca meyve ağaçları arasında, halk arasında can eriği, ilçemizde de aluca olarak bilinen erik ağacından da bulunduğunu bildiren Pamuklu Mahallesi’ndeki bahçe sahibi Buğday, bahçesini kontrol ettiğinde, erik ağacındaki meyveleri görünce büyük şaşkınlık yaşadığını söyledi.

İlçede en fazla yetiştiren meyvelerden olan eriğin nasıl böyle oluştuğunu bilmediğini, hayatında da ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını bildiren Bahçe sahibi Buğday, gazetemize şöyle konuştu;

“Yuvarlak, parlak ve canlı olan erik, bu defa uzunca bir şey olmuş. Muz desem değil, fasulye desem değil. Acayip bir şey.  Meyveyi böyle görünce ilçeye gelip, ilaç satan işyerinin sahibine sordum. Bana mantar hastalığından olduğunu söyledi. Ama diğer ağaçlarda böyle bir durum yok. Bazıları da yoğun yağıştan dolayı meyvenin bu şekilde değiştiğini ifade etti. Ne olursa olsun, gerçekten şaşılacak bir durum.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa