SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Eski Kaymakamın da aralarında bulunduğu 19 kişi hakkında suç duyurusu

Eski Kaymakamın da aralarında bulunduğu 19 kişi hakkında suç duyurusu
Bu haber 02 Temmuz 2018 - 0:40 'de eklendi ve 648 kez görüntülendi.

Komşu ilçemiz Çüngüş’te Müftülük yaparken hakkında dava açılan ve bir süre görevden uzaklaştırılan Mehmet Şerif Yüksel hakkında yargılama sonucu verilen beraat kararı, zaman aşımına kısa süre kalarak Yargıtay tarafından onaylandı. Yüksel, zamanın Kaymakamı’nın da aralarında bulunduğu 19 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Eski Müftü, şimdi vaiz olan M. Şerif Yüksel’in Avukatı Muhammet Ata Yüksel gazet6emize yaptığı açıklamada, Müvekkili hakkında Çüngüş İlçesinde 2007- 2008 yıllarında görev yaptığı sıralarda bir kısım meslektaşları tarafından suç sayılabilecek bir takım fiiller isnat edilmesi sonucu hem İdari hem de Adli Soruşturma başlatıldığını anımsattı.

Müvekkili M. Şerif Yüksel’in İdari Soruşturma sonucunda bir takım disiplin cezalarıyla tecziye edilmiş ve neticede sürgün babında görev yerinin değiştirildiğini, uzun yıllar süren adli soruşturma ve kovuşturmadan sonra Diyarbakır 2. Ağır Ceza Mahkemesinin beraat kararı verdiğini bildiren Av. Yüksel, bu kararın da Yüksek Temyiz Mahkemesi Yargıtay tarafından da onaylandığını söyledi.

Av. M. Ata yüksel, zaman aşımına çok kısa süre kala Yargıtay’ın kararı onaylanmasından sonra, dönemin Sabık Çüngüş Kaymakamı Murat Girgin, müvekkilinin meslektaşlarına yalan beyanlar verdirerek ve o dönem devletin makamlarında söz sahibi olan malum örgüt FETÖ’nün de imkânlarını kullanmak suretiyle düzmece bir idari soruşturma başlatılmasına ve neticede müvekkilimin disiplin cezalarıyla tecziye edilmesine ve ardından yıllarca sürecek bir Adli Soruşturma/Kovuşturma ile müvekkilinin mağdur olmasına sebebiyet verildiğini, ancak gelinen noktada gerçeğin ortaya çıkması ve müvekkilinin amansız bir kumpasa kurban edildiğinin ortaya çıktığını, isnat edilen tüm fiiller yalan ve iftiradan ibaretten olduğunu iddia etti.

Müvekkili aleyhine gerek müşteki/katılan ve gerek tanık sıfatıyla gerçeğe aykırı beyanda bulunan 19 kişi hakkında Çüngüş Başsavcılığına TCK. 267 Md. belirtilen “İftira Suçunu işledikleri” gerekçesiyle suç duyurusunda bulunduklarını da açıklayan Av. Yüksel, “Bu husustaki soruşturma hâlihazırda devam etmektedir. Bu kişilerin anılan soruşturma neticesinde tecziye edilecekleri kanaatindeyiz.

İdari/Adli Soruşturmaya konu olan asılsız iftiralarla müvekkilimin şahsı yıpratılmıştır. Bu durum kimi yerel basına da haber olarak yansımıştır. Bu nedenle müvekkilimin itibarının iade edilmesi maksadıyla bu açıklamayı yapma zarureti hâsıl olmuştur” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa