SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Esnaf odasından bitlere karşı uyarı

Esnaf odasından bitlere karşı uyarı
Bu haber 25 Aralık 2017 - 1:08 'de eklendi ve 49 kez görüntülendi.

Diyarbakır Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası’ndan son dönemlerde Diyarbakır’da ilköğretim çağında görülen bit ve sirke salgını konusunda uyarı geldi. Esnaf odası, bit ve sirke salgınında yapılması gerekenler hakkında açıklama yaptı.

Konuyla ilgili Diyarbakır Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı adına açıklamada bulunan Cemil Değirmenci şöyle konuştu;

“Son dönemlerde özellikle ilköğretim çağındaki çocuklarımızda sıkça görülen bit ve sirke salgını konusunda velilerimize bazı uyarıcı bilgi aktarmak istiyorum. Saç bitleri insan saçında yaşayan ve üreyen çok küçük kanatsız günde 2-8 kez kan emerek beslenen gri böceklerdir. Sirke olarak adlandırılan ise bitin yumurta halidir.

Sirkeyi saçta görmek daha kolaydır sebebi açık renk oluşu oval şeklinde ve saça tutunmuş bulunmaları nedeni ile daha rahat fark edilecek durumdadır.

Sirke yada bit öncelikle saçtan temizlenerek arınması mümkün değildir velilerimizin özellikle bu mevsimde çocuklarını sık sık kontrol etmeleri ve gereken önlemleri almaları gerekmektedir.

Bunun için eczanelerde arınma ve temizleme ürünleri bulunmaktadır. Bu ürünlerle ilgili eczanelerden destek alabilmeleri mümkündür.

Ayrıca berber ve kuaför salonlarımız bu konuda bilgi sahibi ve deneyimli olmaları nedeniyle tüm salonlarımız bu konuda gerekli hassasiyeti ve hijyeni her zaman göstermektedir. Salonlarımızı ziyarete gelen müşterilerimizin bu konuda rahat olmalarını rica ediyoruz. Salonlarımız özellikle hijyen konusunda her zaman olduğu gibi bu dönemde de büyük bir hassasiyet gösterip gerekli hijyen tertiplerini almaktadır. Geleceğimiz olan çocuklarımıza ve salonlarımızı ziyarete gelen tüm müşterilerimize camiamız adına sevgiler saygılar sunuyor sağlıklı günler diliyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA