SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Esnaf şikâyetçi

Esnaf şikâyetçi
Bu haber 18 Haziran 2018 - 0:04 'de eklendi ve 220 kez görüntülendi.

İlçemizin en güzel dinlenme alanlarından biri olan çarşı içindeki Yıldız pasajına motosikletlerin park edilmesi esnafların şikâyetine neden oluyor.

Pasajın içerisinde birçok esnafın bulunduğunu, bu nedenle motosikletleri görenlerin içeri girmeden devam edip bir başka yerde ihtiyacını giderdiğini belirten pasaj esnafı, bazı diğer esnaflarında hiç hakları olmadığı halde sandalye atarak pasajın girişini kapattığını, bunun da hoş olmayan bir davranış olduğunu söyledi.

Pasajın içerisinde, esnafın dışında hiç kimsenin motorunu getirip park etmemesini isteyen esnaflar, şöyle konuştu;

“Pasajın içerisinde bahçeli bir kahvehane bulunuyor. Eskiden ilçenin en güzel kıraathanelerinden biri olmasına rağmen bugün fazla gelen olmuyor. Bunun nedenlerinden biri vatandaşın pasajın içine motosikletlerin park edilmesi, pasajın girişine sandalye atılıp oturulmasıdır. Bu nedenle yine lokanta da var. Bazı aileler lokantaya yöneliyor, bir bin güçlükle içeri girebiliyorlar. Giyim mağazası var. Kadın çoluk çocuklar geliyor. Yolun ağzı kapatıldığı için bunlar işyerine girmekte büyük zorluk çekiyor. Bazıları utanıyor pasaja girmeden çekip gidiyor. Bizler daha fazla mağdur olmamak için Zabıta ekiplerinin burada gerekli kontrolleri yapmasını, gelişi, güzel oturmaya izin verilmemesini istiyoruz. Yine motosikletlerinde pasaj içerisine park etmesini istemiyoruz. Bu konuda duyarlı olunmasını istiyoruz. Aksi halde gerekli yerlere şikâyette bulunmaktan başka çaremiz kalmayacak. Bunu istemiyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA