SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Esnaf ve Sanatkarlar Odasından 5 bin maske

Esnaf ve Sanatkarlar Odasından 5 bin maske
Bu haber 06 Temmuz 2020 - 6:30 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

İlçemiz Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı, yeni tip Korona virüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında esnaflara maske dağıttı. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Özdemir, tüm esnaflara maske dağıtımı yapılacağını söyledi.

Çarşı esnafına paketler halinde tıbbi maske dağıtan oda başkanı Hüseyin Özdemir, salgının önüne geçilmesinde koronavirüs tedbirlerine uyulmasının önemine dikkat çekti. Bu hafta esnaf ve vatandaşa 5 bin maske dağıtımı yapıldığını söyleyen Özdemir: “Esnaf yaşarsa, devlet yaşar. Esnaflarımız için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Koronavirüs tedbirlerini ilçedeki esnaflarla 5’er adet paket halinde tek kullanımlık 3 katlı maske dağıtıldığını ifade eden Başkan Özdemir; “Tüm dünyayı etkisi altına alan Korona virüs ülkemizi de olumsuz yönde etkiledi. Bundan en çok etkilenen kesim esnaflar oldu. İş yerlerini kapatan birçok esnafımız oldu. Bu esnaflarımız normalleşme takvimiyle birlikte yavaş, yavaş açılıyor. Vatandaşlarımızın sokağa çıkma konusunda ekonomik sıkıntılar noktasında çekinceleri var. Esnaflarımız kapalı olarak geçirdikleri 3 aylık süreci toparlamanın peşinde.

Yanlarında çalışan sigortalı personelin sigortaları devam etti ve harçlıklarını verdiler. Esnaf ekonominin barometresi.

Esnaf ayakta olursa devlet ayakta olur. Bizde Çermik Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak mümkün olduğunca esnaflarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Gece gündüz saat mefhumu gözetmeden onlarla birlikte onların derdiyle dertlenip, sevinçlerine ortak olmaya çalışıyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA