SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Esnafa 20 Milyon Lira Kredi

Esnafa 20 Milyon Lira Kredi
Bu haber 26 Temmuz 2021 - 8:47 'de eklendi ve 91 kez görüntülendi.

Dükkan ve ticari araç alımlarında 500 bin lira hazine destekli kredi verilecek

 

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Özdemir, bu yıl esnafa 20 milyon lira kredi kullandırmayı hedeflediklerini söyledi. Başkan Özdemir, ayrıca dükkan ve ticari araç alımlarında 500 bin lira hazine garantili kredi kullandırılacağını söyledi.

Bir kaç hafta önce tek liste halinde seçime gidilerek yeniden başkan seçilen ve güven tazeleyen Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Özdemir, kendilerini bu göreve layık gören esnaflara teşekkür etti. Başkan Özdemir, Çermik esnafının borcuna sadık olduğunu buna paralel olarak bu yıl kredi limitinin de arttırıldığını söyledi. Bu yıl esnafa 20 milyon lira kredi kullandırmayı hedeflediklerini belirten Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Özdemir, sözlerini şöyle sürdürdü;

“2020 yılında ortaklarımıza 15 milyon lira kredi dağıtımı yaptık. Esnaflarımızın düzenli ödeme yaması tabi ki bizim de kredi limitimizi yükseltiyor. Bu doğrultuda bu yıl ilçemizdeki esnaflara 20 milyon lira kredi kullandırmayı hedefliyoruz. Bunun yanı sıra dükkan ve ticari araç alan esnafımıza 500 bin lira hazine destekli kredi veriyoruz.”

Diyarbakır ile aynı düzeydeyiz

Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Özdemir, şu anda kredi limiti konusunda Diyarbakır ile aynı seviyede olduklarını söyledi. Başkan Özdemir;

“Diyarbakır’ın merkez ilçeleri dahil olmak üzere hiçbir ilçede bizim kadar yüksek kredi limitine sahip değil. Şu anda Diyarbakır Esnaf ve sanatkarlar Odası ile aynı kredi limitine sahibiz. Bu da odamızın ne kadar güçlü olduğunu gösterir.

Bunun yanı sıra esnafımızın pandemi sürecinde yaşadığı zorluklarda da yanında olduk. Kaymakamımız ile yaptığımız görüşmeler neticesinde birçok esnafımıza ayni ve nakdi yardım gerçekleştirdik. Bu konuda Kaymakamımız Ramazan Polat’a çok teşekkür ediyoruz. Yeni yönetim kurulumuz ile birlikte esnafımızın yanında olmaya ve onlara destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa