SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Esnafımız borcuna sadık

Esnafımız borcuna sadık
Bu haber 24 Ocak 2021 - 23:40 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.
  • Yüzde 81 vergi tahsilatı gerçekleştirildi
  • Pandemi döneminde daha fazla destek bekleniyor

 

İlçemiz esnafı borcuna sadık olduğunu bir kez daha gösterdi. 2020 yılında ilçemizde yüzde 81 tahsilat oranı gerçekleştirildi.

İlçemiz Mal Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıl ilçemizde gelir ve kurumlar vergisinden ne kadar tahsilat yapıldığı açıklandı. Mal Müdürü Ömer Can, esnafın ve vatandaşların borcuna sadık olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Geçtiğimiz yıl Mal Müdürlüğü olarak 26 milyon 641 bin lira gelir sağlarken, 163 milyon 260 bin lira gider oldu. KDV, damga, harçlar, değerli kağıt bedelleri, kira gelirleri, idari para cezaları gibi kalemlerin oluşturduğu gelir vergisi kalemlerinden 15 Milyon 132 Bin Lira tahsilat gerçekleştirildi. Kurumlar vergisinden ise 256 bin lira gelir elde edilirken, kalan kısmı ise diğer vergi türlerinden tahsil edildi.

Esnafımıza bu konuda sonsuz teşekkür ediyoruz. Herkesin bildiği gibi devletin vatandaşa hizmet götürebilmesi için vergilerden elde edilen gelir çok önemlidir. Vergi, bize hizmet olarak döner.

İlçemiz bu konuda oldukça hassas. Esnafımız ve vatandaşımızın büyük çoğunluğu pandemi döneminde bile vergi borçlarını zamanında ödediler. bu da bizim 2020 yılında yüzde 81’lik bir tahsilat oranı yakalamamızı sağladı. Tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum.”

Esnaf destek istiyor

Esnaflar ise kendilerinin bu kadar hassas olduğu konuda devletin de kendilerine destek olmalarını istiyor.

Özellikle pandemi dönemiyle birlikte iş yerlerinin geçici olarak kapatılması ve ekonomik nedenlerle vatandaşın alım gücünün azalması esnafın dükkanlarını kapatma noktasına getirdi.

Esnaflar; “Bizler zamanından vergi ödememizi gerçekleştirebilmek için canla başla çalışıyoruz. Yasaklar sağlığımız için olsa da kapanma noktasına geldik. Bizler iş yapamazken, devletimiz ne vergiden ne de sigorta tahsilatından vazgeçmiyor. Bunun yanı sıra kira, elektrik, su ve doğalgaz gibi faturalarımız da düzenli olarak geliyor. Daha ne kadar bu şekilde gider bilemiyoruz. Şu an zararına çalışıyoruz. En azından pandemi döneminde vergi ve sigortamız devlet tarafından ödense bizler de rahat nefes alırız. Yine yapılan nakdi desteğin de arttırılması lazım” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA