SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Ev ziyaretleriyle okul-aile bağı güçleniyor

Ev ziyaretleriyle okul-aile bağı güçleniyor
Bu haber 25 Kasım 2018 - 23:57 'de eklendi ve 251 kez görüntülendi.

Çok Programlı Lisesi yönetici ve öğretmenleri, aile ziyaretleri ile sıcak ortam oluşturuyor. Okul idarecileri, yapılan ziyaretlerle okul-aile birliğinin güçlendiğine vurgu yaptılar.

Çok Programlı Lisesi yönetici ve öğretmenleri tarafından hayata geçirilen ev ziyaretleri kapsamında öğrenci aileleri ile bir araya geliniyor, öğrencinin çalışma ve ev ortamı tespit edilerek, öğrenciye uygun programlar düzenleniyor.

Çok Programlı Lisesi Müdür Başyardımcısı Yusuf Kavak ev ziyaretleri ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şöyle konuştu; “Çocukların sağlıklı gelişimlerine katkı ve çoğunlukla sorunların nedenleri üzerinde bilgi toplama amacıyla öğretmenlerin, çocukgelişimi, rehberlik ve sosyal hizmet uzmanlarının, çocukları ile ilgili olarak ana ve babalarla görüşmeler yapıyoruz.

Ev ziyaretleri öğrencinin aile ortamı hakkında bilgi toplamak böylece onu daha iyi tanıyarak onun kendi kendini tanımasına yardımcı olmak amacıyla yapıyoruz. Bu amacın yanı sıra yaptığımız ziyaretlerle okul-aile işbirliği kolaylaşıyor.

Ev ziyaretlerinde genellikle evin fiziksel durumu, çocuğun çalışma olanakları ve koşulları, ana ve babanın çocuğa ve çalışmasına ne ölçüde yardımda bulunabileceği, ailenin okula ve okulda verilen hizmetlere karşı nasıl bir tutum ve anlayış içinde olduğu, çocukları ile ilgili olarak ailenin genel tutumu gibi konularda bilgiler topluyoruz” diye konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA