SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Evde Kal Kitapla Kal” ile 3 bin çocuk kitapla buluştu

“Evde Kal Kitapla Kal” ile 3 bin çocuk kitapla buluştu
Bu haber 17 Mayıs 2020 - 23:41 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

İlçemizde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan proje kapsamında üç bin çocuk kitapla buluştu.

Kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapılan “Evde Kal Kitapla Kal” projesiyle Korona virüs ile mücadele sürecinde evde uzaktan eğitim gören 3 bin öğrenciye kitap temin edildi. Temin edilen kitaplar, sınıf öğretmenleri tarafından öğrencilere dağıtımı yapıldı.

Kitaplarına kavuşan öğrenciler mutlulukları gözlerinden okunurken, öğretmenler de öğrencilerinden bol bol kitap okumalarını istedi.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, kitap okumanın insanın ufkunu genişlettiğini söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü; “Kitap okumak her yaşta yapılacak bir faaliyettir. Bunu sadece öğrencilere indirgememek gerekir. Kitap okumak, beyin hücrelerimizi yeniler, kelime darağacımız zenginleşir, kendimizi daha rahat ifade edebiliriz. O yüzden düzenli olarak kitap okunmasını tavsiye ediyoruz.

Bu süreçte evde kalan çocuklarımızın kitaplardan uzak kalmaması için yaptığımız çalışmalar neticesinde üç bin çocuğumuza kitap dağıtımı gerçekleştirdik.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından başlatılan çağrıyla birlikte her gün akşam sekizde sosyal medya üzerinden kitap okuma etkinliğine tüm çocuklarımızı ve vatandaşlarımızı bekliyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA