SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Evlenme sayısı düştü

Evlenme sayısı düştü
Bu haber 31 Aralık 2018 - 0:05 'de eklendi ve 283 kez görüntülendi.
  • 1940’tan beri tüm nikâh işlemleri kayıt altında tutuluyor…

 

İlçemizde bu yıl 423 çift evlendi. Evlenen çiftlere oranla ilçemizde bu yıl düşüş yaşandı. 1940’tan beri ilçemizde yapılan tüm nikâh işlemleri kayıt altında tutuluyor.

İlçemizde bu yıl, geçtiğimiz yıla göre nikâh işlemlerinde sayı düştü. Geçtiğimiz yıl 441 kişi evlenirken, bu yıl ise 423 kişi evlendi.

Belediye Başkanlığı Nikâh Memuru Sabri Başıbüyük, 1940 yılından bugüne kadar tüm nikâhların arşivlerinin mevcut olduğunu belirterek, şöyle konuştu;

“Türkiye’de hiçbir belediyenin yapmadığı bir sistemle kayıtlarımızı tutuyoruz. Normalde bu nikâh işlemleri tozlu arşivler arasında yok olup gidecekti. Bizim yaptığımız sistem sayesinde 1940 yılından bugüne kadar yapılan tüm nikâh işlemlerini elektronik ortama aktardık ve arşivi oluşturduk. Tüm nikâh işlemlerine de tek bir tuşla ulaşabiliyoruz.”

Müftülüklere nikâh kıyma yetkisinin verilmesi ile önümüzdeki yıl belediyedeki nikah işlemleri yükünün hafifleyeceğine inandığını da sözlerine ekleyen Nikah Memuru Sabri Başıbüyük, bu konu ile ilgili Müftülük ile görüşmelerin yapıldığını, yeni yıl ile birlikte müftülükte de nikah işlemlerinin gerçekleştirileceğini de sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA