SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Fen Lisesi meslek seçiminde farkındalık yaratıyor

Fen Lisesi meslek seçiminde farkındalık yaratıyor
Bu haber 25 Kasım 2018 - 23:59 'de eklendi ve 539 kez görüntülendi.

Fen Lisesi “Benim Mesleğim, Benim Ağacım” projesiyle meslek seçiminde farkındalık yaratıyor.

Fen Lisesi Rehberlik servisi tarafından hayata geçirilen proje ile öğrenciler hem meslekleri daha iyi tanıyor, hem de diktikleri ağaçlarla doğaya ve çevreye katkıda bulunuyor.

Yapılan projeyle öğrencilerin meslek seçiminde bir farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Veysel Devebakan sözlerini şöyle sürdürdü;

“Çalışmamız iki aşamadan oluşuyor. Birinci aşamada, rehberlik servisi tarafından meslek seçimi yapılırken rol oynayan faktörler hakkında öğrencilere genel bilgiler veriliyor. İkinci aşamada ise meslek seçimi için verilen seminerin sonunda, her öğrenciye bir kağıt verilerek öğrencilerden gitmek istedikleri bölümü ve üniversiteyi kağıda yazıp kendi sınıfları için ayrılan hedef şişelerine bırakmaları istendi. Öğrenciler, oluşturmuş olduğu hedef şişesini, Orman İşletme Şefliğinden aldığımız fidanlarla birlikte toprağın altına gömdü.

-Çalışmanın Amacı

Çocukta meslek seçimi hakkında farkındalık yaratmak

Öğrencinin hedefini sürekli göz önünde bulundurmak

Öğrenci her bahçeye çıktığında, dikmiş olduğu fidanı görerek gitmek istediği üniversiteyi, gitmek istediği bölümü hatırlamasını sağlayarak, bu hedefi belli bir süre sonra içselleştirmeyi amaçladık.

-Çalışmanın Hedefi

Geleceğe yönelik seçenekleri hakkında bilgilendirmelerini ve kendilerine uygun kararlar vermelerini sağlamak

Meslek seçimiyle birlikte öğrencilerde çevre bilincini oluşturmak amacıyla okulun belli yerlerine fidan dikimi gerçekleştirdik.

Öğrencilerin de yapılan bu çalışmadan zevk almaları ve akıllarında kalan soru işaretlerinin giderilmesini görmek, yaptığımız çalışmanın doğruluğunu da bize göstermiş oldu.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA