SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Fizik Tedavi Merkezi yeniden açılacak

Fizik Tedavi Merkezi yeniden açılacak
Bu haber 02 Kasım 2020 - 0:25 'de eklendi ve 174 kez görüntülendi.
  • Uygulama Oteli tekrar hizmet verecek

 

İlçemizde atıl durumda bulunan Fizik Tedavi Merkezi yeniden açılacak. Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, bugün dünyada en çok sağlık turizminden kazanç elde edildiğini söyledi. Vali Karaloğlu, Fizik Tedavi Merkezi’nin yeniden açılacağını, uygulama otelinin de tekrar vatandaşlara hizmet edeceğini söyledi.

İlçemizdeki Termal Turizmin ayağa kalkması ve turizmin gözbebeklerinden biri olması için Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu çalışmaları hızlandırdı. Bu kapsamda ilçemizde yaptığı toplantıda Dicle Üniversitesi Eski Rektörü değerli büyüğümüz ve hemşerimiz Prof. Dr. Sedat Arıtürk tarafından açtırılan ve uzun süre üniversite tarafından hasta kabulü yapılıp, şifa dağıtan merkez yeniden hayata geçiriliyor.

İlçemize yapılacak yatırımlarla ilgili yapılan toplantıda değerlendirmelerde bulunan Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, fizik tedavi ve uygulama oteli hakkındaki raporları da inceledi. Termal Turizmin önemli bir kolu olan Sağlık Turizmi kapsamında üniversite bünyesindeki Fizik Tedavi Merkezi’nin kapalı olmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.  Vali Karaloğlu, şöyle konuştu;

“Bu konuyu gündemimize aldık ve çalışmalara başladık. İlçeyi ziyaret ettiğimiz esnada Fizik Tedavi Merkezi’nde incelemelerde bulunduk. Dicle Üniversitesi’ne bağlı Fizik Tedavi Merkezi ve mülkiyeti Milli Emlak’ta bulunan uygulama otelimiz için teknik ekibimiz çalışmalara başladı.

Bu binaların yıkımını gerçekleştirip yeniden yapılması veya binaların güçlendirerek yeniden hizmete açılması için teknik ekipteki arkadaşlarımız bize bir rapor hazırlayacak. Hazırlanan rapor doğrultusunda biz de yol haritamızı çizerek çalışmalara başlayacağız. Ama kesinlikle iki yapıyı da vatandaşlarımızın hizmetine açacağız, bu bölgedeki hizmet kalitesini ve ilçeye gelen turist sayısını da arttıracaktır.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA