SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Fizik Tedavi Merkezi yeniden açılacak

Fizik Tedavi Merkezi yeniden açılacak
Bu haber 12 Kasım 2018 - 0:32 'de eklendi ve 242 kez görüntülendi.
  • Vali; “Bugün dünyada en çok sağlık turizminden kazanç elde ediliyor”

 

İlçemizde atıl durumda bulunan Fizik Tedavi Merkezi yeniden açılacak. Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bugün dünyada en çok sağlık turizminden kazanç elde edildiğini söyledi.

İlçemizdeki Termal Turizmin ayağa kalkması ve turizmin gözbebeklerinden biri olması için Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yoğun çaba harcıyor. Bu kapsamda yaptığı toplantıda Dicle Üniversitesi Eski Rektörü değerli büyüğümüz ve hemşerimiz Prof. Dr. Sedat Arıtürk tarafından açtırılan ve uzun süre üniversite tarafından hasta kabulü yapılıp, şifa dağıtan merkez yeniden hayata geçiriliyor.

Termal Turizm kalkındırma toplantısında değerlendirmelerde bulunan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, fizik tedavi ve uygulama oteli hakkındaki raporları da inceledi. Termal Turizmin önemli bir kolu olan Sağlık Turizmi kapsamında üniversite bünyesindeki Fizik Tedavi Merkezi’nin kapalı olmasının kabul edilemez olduğunu belirtti.  Vali, şöyle konuştu;

“Bu konuyu rektör ile görüşeceğim. Önümüzdeki yıl Fizik Tedavi Merkezi yeniden açılacak ve hastalara şifa dağıtacak. Biz Allah’ın bize bahşettiği bir nimet üzerinde duruyoruz fakat bunu değerlendiremiyoruz. Yine bu kapsamda ilçedeki meslek yüksekokulunda kat hizmetleri bölümünün açılması için de gerekli talimatları vereceğim. Uygulama oteline de talip olan varsa gelsin kapımız açık. Biz burada kar gütmüyoruz. Bedava da veririz, yeter ki vatandaşlara hak edilen hizmet verilsin, Çermik Termal Turizmin başkenti olsun, biz bunun derdindeyiz. Otele talip olmak isteyenler yapacakları projelerle bizlere gelsin, biz de değerlendirmemizi yapıp kendilerine tahsis edelim. Tabi sadece tahsis etmekle kalmayıp bunun denetimlerini de yapacağız.

Her şey şeffaf olacak. Biz kimin ne yaptığını biliyoruz, bu karmaşıklığa son vereceğiz.”

İlçenin tek Termal Turizm Sertifikalı oteli Gıran Park Otele hasta gönderilmediğini de toplantıda öğrenen Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bu konuda da çalışmaların başlayacağını söyledi. Bu kapsamda Diyarbakır’daki hastanelere talimat göndererek hastaların ilçeye sevkinin sağlanacağını sözlerine ekledi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA