SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Gazetemiz 18 yaşında

Gazetemiz 18 yaşında
Bu haber 13 Temmuz 2020 - 0:15 'de eklendi ve 131 kez görüntülendi.
  • Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürü Dişli; “Çermik Gazetesi, gazetecilik mesleğine yakışır haberciliği başarıyla temsil ediyor”

 

7 Temmuz 2003 yılında Bülent Boztepe tarafından kurulan ve ilçenin ilk gazetesi olan Çermik Gazetesi, 18. yılına girdi.

Yayın hayatına başladığı zaman 4 sayfa olarak yayımlanan gazetesi, bu süre içerisinde 8 sayfaya çıktı. Basın İlkeleri doğrultusunda tarafsız, halkın yararına yayın politikasını sürdüren Gazete, 2005 yılında kendi matbaa tesislerini kurarak tamamen kendi tesislerinde hazırlanıp, basılıyor.

Yazı İşleri Müdürlüğü’nü Levent Boztepe’nin yaptığı Çermik Gazetesi, yurtiçinde onlarca, yurtdışında da başta Almanya olmak üzere çok sayıda hemşerimize ulaştırılıyor. 2007 yılından beri de internet sitesi üzerinden renkli olarak sanal yayınını da sürdüren Çermik Gazetesinin hedefi, renkli baskıya en kısa sürede basılıp, okuyucularına ulaşmak olduğu belirtildi.

Öte yandan gazetemizin kuruluş yıldönümü olması vesilesiyle, birçok yetkiliden, yurt içi ve yurt dışında yaşayan hemşerilerimizden ve basın meslek örgütlerinden kutlama tebrik ve telefonları aldık.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Daire Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürü Fikret Dişli de gazetemiz için kutlama mesajı gönderdi. Bölge Müdürü Fikret Dişlioğlu;

“İleri demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarından olan basın ve medya kuruluşları, toplumun gözü, kulağı ve sesi olmakla kalmayıp; aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli bir sivil toplum örgütleridir.

Bu çerçevede; Çermik’te gazetecilik mesleğine yakışır habercilik anlayışını başarıyla temsil eden Çermik Gazetesi’nin 18 yıllık yayın serüveni bizleri gururlandırmaktadır. Diyarbakır basınının gerek kamuoyu oluşturmada, gerekse kamu adına görevlerini yerine getirirken ilkeli ve objektif duruşunu devam ettirmesi en büyük dileğimizdir.

Bu vesileyle gazetenizin 18. kuruluş yıldönümünü kutlar; sosyal ve kültürel yaşantısında halkımızın duygularına tercüman ve düşüncelerine ses olması temennisiyle başarılarınızın devamını dilerim.”

Gazetemizin Yazıişleri Müdürü Levent Boztepe, “kendilerini bu mutlu günde yalnız bırakmayan meslektaşlarına, üst düzey yetkililere, meslek örgütlerine, ilçemizde ve ilçemiz dışında yaşayan tüm hemşerilerimize sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa