SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Gaziler günü kutlandı

Gaziler günü kutlandı
Bu haber 19 Eylül 2018 - 19:59 'de eklendi ve 127 kez görüntülendi.

-“Vatan size minnettardır”

 

Gaziler Günü ilçemizde de kutlandı. Kaymakam Nazlı Demir, gaziliğin en büyük onur olduğunu belirterek, “Bunun üstü de şehadettir. Bu vatan sizlere minnettardır. Gazilerimizi ve şehitlerimizi unutmak mümkün değildir” dedi.

Gaziler Günü nedeni ile Hükümet Konağı önünde düzenlenen törene, Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Kıran, İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Ahmet Seyhun ile daire müdür ve amirleri katıldı.

Atatürk Büstü önüne Kaymakamlık ile Belediye Başkanlığının Çelenklerinin konulmasından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Başçavuş Hüseyin Kılıç yaptı. Başçavuş Kılıç, Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğünü muhafaza etmek uğruna, her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran Kahraman Gazileri minnet ve şükranlar sunduklarını belirterek, özetle şöyle dedi;

“Sizler akıttığınız kanınız, feda ettiğiniz kolunuz bacağınızla, gözünüzle yaşayan gurur abidelerimizsiniz. Şunu bilin ki Yüce Türk Milleti sizlere olan vefa borcunun hiçbir zaman unutmayacaktır.

Bizler gücümüzü Atatürk’ten, milli tarihimizden, ruhumuzdaki sönmez iman ateşinden ve siz gazilerimizin özgürlük meşalesinden alıyoruz. Sizleri temin ederim ki, dün sizlerin yaptığı gibi bugünde bizler aynı inançla bu aziz vatanın ulusal değerlerine, birlik ve bölünmezliğine saldıranlara karşı her zaman kanımızı akıtmaya, canımızı feda etmeye hazırız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.”

Daha sonra şiirler okundu, Kaymakamlık toplantı salonunda Gazilere ikramda bulundu. Burada Kaymakam Nazlı Demir, gazilerle tek tek tanıştı ve şunları söyledi;

“Gazilik en büyük onurdur. Bunun üstü de şehadetliktir. Bu vatan sizleri unutmayacaktır. Allah sizlerden binler kere razı olsun. Hepinizi kutluyorum. Burada çoğunuzun Kıbrıs Gazisi olduğunu öğreniyorum. Gazilerimiz bizim onurumuzdur. Çermik güzel bir ilçe. Kaplıca gibi bir nimeti var. El birliği ile en güzeline layıktır. Belediyemiz Hamamlarda güzel çalışmalar yapmış. Biz daha güzelini yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Burada yaşayanlar,  vatanını, milletini seven, devletine bağlı ve saygılı. Geleneklerine de bağlı bir ilçe.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa