SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Gazilerimiz ve şehitlerimiz başımızın tacıdır”

“Gazilerimiz ve şehitlerimiz başımızın tacıdır”
Bu haber 20 Eylül 2021 - 10:43 'de eklendi ve 54 kez görüntülendi.

19 Eylül Gaziler Günü törenlerle kutlandı. Kaymakam Ramazan Polat, gazilerin ve şehitlerin başımızın tacı olduğunu söyledi.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Gazilik ve Mareşallik Ünvanı’nın TBMM tarafından verilmesinin 99. yıldönümü nedeniyle bir kutlama programı düzenlendi. Düzenlenen programa; Kaymakam Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu,  Cumhuriyet Savcısı Ali Emre Özdil, gaziler, daire amirleri ve siyasi parti temsilcileri katıldı. Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Büşra Doğaner yaptı. Kıdemli Çavuş Doğaner; “Türk Milleti tarihi boyunca hür ve bağımsız yaşamayı ilke edinmiş ve savaşlarda gösterdiği bu fedakarlıkla galip çıkmıştır.

Türk Milleti için gazilik ve şehitlik en kutsi mertebelerden biridir. Bayrak, vatan ve millet sevdasının en önemli örneğidir. Bizler de bu doğrultuda büyük ve güçlü Türkiye’yi gerçekleştirmeye çalışacağız.

Bu düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu ülkenin bağımsızlığı için kanlarıyla bu toprakları sulayan gazilerimiz ve şehitlerimizin önünde saygıyla eğiliyorum” şeklinde konuştu.

Tören sonrası Kaymakam Ramazan Polat, gazilerimizi makamında ağırladı. Kaymakam Polat, gazilerimizin ve şehitlerimizin başımızın tacı olduğunu, gerek savaşlarda olsun gerekse de terörle mücadelede kendilerinin gösterdiği özveriyle devletimizin muvaffakiyete erdiğini söyledi. Kaymakam Polat, devletin tüm imkanlarıyla gazilerin ve şehit ailelerin yanında olduğunu, kapılarının her zaman kendilerine açık olduğunu belirterek sözlerini noktaladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa