SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Geldiler, hareketlendirdiler

Geldiler, hareketlendirdiler
Bu haber 16 Temmuz 2018 - 0:36 'de eklendi ve 286 kez görüntülendi.

Çalıştıklarıülkelerde kazandıkları dövizi ilçeye gelerek harcayan gurbetçiler, piyasaya canlılık kazandırırken, en büyük sorun olarak otoparkın olmamasını dile getirdiler. Gurbetçiler, özellikle inşaata para harcarken, altın da önemli harcama kalemini oluşturuyor.

Özellikle Almanya, Fransa, Belçika, Avusturya, İsveç, Norveç ve İsviçre’de kalan hemşerilerimiz, bu yıl ki tatil adresi de ilçemiz oldu. Gurbetçilerin gelmesi ileçarşıyı da hareketlendirdi. Gurbetçiler, özellikle altın alırken, inşaata ve diğer ihtiyaçlar için para harcıyor.

Hareketlilik en yoğun olarak kuyumcularda ve konfeksiyon mağazalarında hissediliyor. Gurbetçilerin gelmesi ile birlikte esnafın da yüzü de gülmeye başladı. Bugünler de trafikte çok sayıda yabancı plakalı araba görmek mümkün.

-Paralarını ilçede harcıyorlar

Dövizlerini ilçede harcayan gurbetçilerin çarşıya hareketlilik getirdiğini belirten çarşı esnafları, “Gurbetçilerin şehrin ekonomisine büyük katkısı var. Bu katkı yadsınamaz. Yaşadıklarıülkelerde yaptıkları birikimi Türkiye’de harcıyorlar. Düğünler de son günlerde hız kazandı. İlçede 2 düğün salonu var. Hemen hemen her gün de düğün mevcut. Düğün sayısında ciddi bir artış var. Çarşıdaki yoğunluğun bir nedeni de düğünlerin olması” diye konuştu.

Yaz tatili nedeniyle ilçemize gelen gurbetçilerimiz, ilçemizdeki en büyük eksikliğin otopark sorunu olduğuna dikkat çekerken, önümüzdeki yıl geldiklerinde otopark sorununun çözülmüş, bozulan cadde ve sokakların da daha iyi hale getirilmiş olmasını dilediklerini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa