SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Geleceğimizi kurtaracak

Geleceğimizi kurtaracak
Bu haber 07 Ekim 2019 - 0:24 'de eklendi ve 234 kez görüntülendi.
  • Proje ilçenin gelecek 30-40 yılına hitap edecek

 

İlçemizin gelecek 30-40 yılına hitap edecek olan Turizm Master Plan” için çalışmalar hızlandırıldı.

Kaymakam Nazlı Demir gazetemize yaptığı açıklamada, Diyarbakır’daki Karacadağ Kalkınma Ajansı’na doğrudan başvurarak, ilçenin Turizm Master Planının yapılmasını talep ettiğini, bunun da kabul görmesinin ardından teknik heyetle hamambaşı bölgesinde incelemelerde bulunduklarını söyledi.

İlçe ile ilgili şimdiye kadar hiç böyle bir çalışma yapılmadığına dikkat çeken Kaymakam Demir, ”Projeyi Karacadağ Kalkınma Ajansı önderliğinde Kaymakamlık olarak biz yürüteceğiz. Doğrudan plan yapılıyor ve bu yılsonuna kadar tamamlanacak” dedi.

Turizm Master Planının üçayağı bulunduğunu, bunun ilkinin termal, ikincisinin doğa ve üçüncüsünün de kültür olduğunu daha önce açıklayan Kaymakam, projenin ilçenin gelecek 30-40 yılına hitap edeceğini, bundan sonra gerek Termal gerek doğa ve gerekse kültürel ve yatırımlara yönelik yapılacak çalışmaların buna göre gerçekleştirileceğini belirtmişti.

Kaymakam Demir, ilk ayağı olan termal merkez kapsamında ilçeye gelen teknik heyet ile hamambaşı bölgesinde incelemelerde bulunduklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü;

“Teknik heyet çalışmalarına başlayarak raporlar hazırlıyor. Bölgenin fotoğrafları drone ile çekildi. Bu ay içerisinde ilçemizde Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Karacadağ Kalkınma Ajansı, GAP BKİ, TÜRSAB, TSO gibi birçok katılımcının yer alacağı 3 gün sürecek toplantıyı gerçekleştireceğiz. İlk gün paydaşlarla yapılan toplantının ardından ikinci ve üçüncü gün esnaflar, STK temsilcileri ve vatandaşlarımızın katılımıyla programın ilerleyişi ve yapılacaklar hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştireceğiz.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa