SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Geleneği yaşatıyorlar

Geleneği yaşatıyorlar
Bu haber 18 Ağustos 2019 - 23:55 'de eklendi ve 272 kez görüntülendi.

-Yurdun dört bir yanından geliyorlar

 

Komşu ilçemiz Çüngüş’e bağlı Yukarı Şeyhler mahallesinde geleneksel bayram buluşmalarının bu yıl 3’üncüsü gerçekleştirildi. Buluşmada yurdun dört bir yanından gelen mahalle sakinleri, bayramı birlikte kutladı, gelenekleri yaşattı.

Yukarı Şeyhler Mahallesinde 3. Yaz Şenlikleri ve mahalle buluşması her yıl olduğu gibi bu yılda çok büyük ilgi gördü. Yurdun dört bir yanından gelen yaklaşık 650-700 kişinin yanı sıra çevre mahallelerden de buluşmaya katılım sağlandı.

Organizasyonun amacının mahalle kültürünü yaşatma ve yaşamak, birlik ve beraberliği pekiştirme olduğunu belirten katılımcılar, Organizasyon Başkanı Nafiz Kocakaplan ve Savaş Demirkıran’a ve MahalleMuhtarı Bayram Demir’e teşekkür ettiler.

Ankara Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İzzet Kocakaplan, Yukarı Şeyhler Mahallesi’nda yapılan organizasyonda katılımcılara ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Başkan Kocakaplan, katkılarından doları kendilerine verilen plaket nedeniyle de Organizasyon yetkililerine teşekkürlerini sundu.

Kurban Bayramı süresince gerçekleştirilen organizasyonda, Mahalle okulu bahçesinde toplanan mahalle sakinleri ve yurt içinden gelenler, bir birleriyle bayramlaştı, halat çekme başta olmak üzere unutulmaya yüz tutan çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa