SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Gelincik Dağı İlkokulu’na hayırseverlerden kütüphane

Gelincik Dağı İlkokulu’na hayırseverlerden kütüphane
Bu haber 07 Eylül 2020 - 0:24 'de eklendi ve 276 kez görüntülendi.

Hayırsever Dilek Yalkı aracılığıyla ilçemize bir kütüphane daha kazandırıldı. Gelincik Dağı İlkokuluna Nur ve Nadir Yazıcıoğlu çiftinin destekleriyle anne ve babası (Nurettin-Aynur Yazıcıoğlu) anısına yapmış oldukları kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi.

Kütüphanenin açılışına; Kaymakam Ramazan Polat, İlçe Belediye Başkan Vekili Murat Bezan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, okul idarecileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Kütüphanelerinin açılış kurdelesini kesen Kaymakam Polat, kütüphanenin hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. Güzel bir kütüphane oluşumunun sağlandığını belirten Kaymakam Polat, Kütüphanelerin yapımında sağladıkları katkılarından dolayı, Dilek Yalkı’nın aracılığı, Nur ve Nadir Yazıcıoğlu çiftine teşekkürlerini ifade etti.

                Açılış sonrası öğretmenlerle de sohbet eden Kaymakam Polat, eğitimin en önemli ayağının öğretmenler olduğunu söyledi. Kaymakam Polat; “Eğitim bir özveri işidir. Eğitim üç ayaklıdır. Bunun ilk ayağı sizlersiniz. Daha sonra öğrenciler ve en sonda da veliler gelir. Hepiniz bir ideal uğruna bu yola girdiniz ve o idealinizi en güzel şekilde gerçekleştireceğinize inanıyorum. Bir yerde başarının en önemli ayağı manevi uyumdur. Sizler bu uyumu sağlarsanız, bunun öğrencilere katkısı da büyük olacaktır” şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan da “daha önce 15 Temmuz Ortaokulu,  Petekkaya ve Gürüz okullarına kütüphane yapılmasına katkı sunan hayırsever Dilek Feride Yalkı aracılığıyla ilçemize yeni bir kütüphane kazandırmış olduk. Kendisine, Nur ve Nadir Yazıcıoğlu çiftine çok teşekkür ediyoruz. Kütüphanemizde her sınıfa uygun 2 bin 500 kitap yer alıyor. Bunun yanında eğitici materyaller de bulunuyor” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA